Franck Ribery czuje się oszukany przez Violę

Franck Ribery
Franck Ribery Pressfocus

Franck Ribery wraz z końcem czerwca został wolnym zawodnikiem. Otoczenie piłkarza pracuje teraz nad umową z nowym klubem, natomiast sam zainteresowany w gorzkich słowach odniósł się do odejścia z Fiorentiny.

  • Franck Ribery zdradził kilka szczegółów odnośnie końca przygody w Fiorentinie
  • Francuz nadal zamierza grać w piłkę, z kolei jego otoczenie pracuje nad przenosinami do nowego klubu

Frank Ribery wbił szpilkę w Fiorentinę

W ostatnich miesiącach z Florencji napływają niepokojące informacje. Najpierw Genarro Gattuso już po dwóch tygodniach w roli trenera Violi złożył rezygnację. Powodem takiej decyzji były odmienne wizje Włocha z klubowymi władzami.

Zatem przypadek Riberiego w cale nie jest odosobniony. Francuz prawdopodobnie z chęcią kontynuowałby swoją karierę w drużynie, do której zawitał w 2019 roku. Doświadczony skrzydłowy łącznie uzbierał 51 występów w fioletowej koszulce, notując przy tym 10 asyst oraz pięć goli.

Kilkanaście dni po wygaśnięciu kontraktu Ribery skomentował w rozmowie ze Sky Sports Italia całą sytuację związaną z zakończaniem współpracy z Fiorentiną.

Przez dwa lata w tym klubie dałem z siebie wszystko, ale moje zaangażowanie nie zostało docenione. Chciałem zostać na kolejny rok we Fiorentinie. Teraz nie wiem, co będę robił w najbliższej przyszłości, ale chciałbym pozostać we Włoszech – rozpoczął Ribery.

Było ciężko, bo przez ostatnie trzy czy cztery tygodnie nikt nawet do mnie nie zadzwonił, niczego nie mówił. To oznacza, że trochę mnie zlekceważyli. Czuję, że to, co zrobiłem przez dwa sezony, nie zostało docenione – dodał.

Zanim tu przyjechałem, Fiorentina była dużym klubem we Włoszech. Nie sądziłem, że będę tu walczył o utrzymanie. Mam nadzieję, że wrócą jeszcze do elity – zakończył.

Gdzie trafi Ribery?

Pomimo 38-lat, Franck Ribery na brak ofert nie narzeka. Otoczenie piłkarza jest w stałym kontakcie z kilkoma klubami, z kolei ostatnio został poruszony nawet temat powrotu do ojczyzny.

Usługami Francuza dość mocno zainteresowana jest Olympique Marsylia. Jeżeli cała transakcja doszłaby do skutku, Ribery powróciłby do byłego klubu, w którym występował przez dwa lata tuż przed wylotem do Monachium.

Przeczytaj również: Filar Lazio toczy spór z klubem

Komentarze