Franck Kessie na radarze Liverpoolu

Franck Kessie
Franck Kessie Pressfocus

Przyszłość Francka Kessie’go w AC Milan wciąż stoi pod znakiem zapytania. Klub przez pandemię koranowirusa ma znacznie zmniejszony budżet na pensje piłkarzy i nie może zaoferować swojemu pomocnikowi zbyt sporej podwyżki. Całej sytuacji uważnie przygląda się Liverpool, który według “La Gazzetta dello Sport” jest gotowy na wykup reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

  • Franck Kessie stanowi ważny element układanki Stefano Pioliego, ale jego kontrakt wygasa w przyszłym roku
  • Dotychczas obie strony nie doszły do porozumienia ws. nowej umowy
  • Liverpool po utracie Georginio Wijnalduma szuka wzmocnień w środku pola

Niejasna przyszłość Kessie w Mediolanie

Franck Kessie swoją postawą w zeszłym sezonie udowodnił, że wkracza na zupełnie inny poziom piłkarski. Środkowy pomocnik odgrywa kluczową rolę w środku pola Rossonerrich jednak jego umowa dobiegnie końca w przyszłym roku. Stąd też pojawiły się pewne rozbieżności jeżeli chodzi o nowy kontrakt.

Piłkarz jest świadomy tego, że bez problemu znalazłby nowego pracodawcę. Natomiast AC Milan nie zamierza sprzedawać 24-latka i próbuje przekonać go do pozostania w Mediolanie.

Pierwsze raporty z Włoch mówią o milionowej podwyżce dla zawodnika. Kessie obecnie zarabia około 2,2 mln euro za sezon, ale agenci reprezentanta Wybrzeży Kości Słoniowej nie są usatysfakcjonowani tym, co oferuje AC Milan i nalegają, aby klub zgodził się na płacę rzędu 6 mln euro za rok gry.

Tutaj pojawia się problem. Budżet Rossonerrich został uszczuplony przez pandemię koranowirusa i mediolańczycy nie za bardzo mogą zgodzić się na taką pensję dla Francka Kessie.

Liverpool monitoruje całą sytuację

Jurgen Klopp po utracie Georginio Wijnalduma nie znalazł jeszcze konkretnego zastępcy w miejsce Holendra. Co ciekawe, “La Gazetta dello Sport” twierdzi, że Liverpool lada dzień złoży zapytanie o Kessie, natomiast samemu piłkarzowi jest skłonny zaoferować nawet 7 mln euro za sezon.

Tymczasem Paulo Maldini w krótkiej rozmowie z jednym z włoskich dziennikarzy wyznał, że Kessie nie jest na sprzedaż i skupia się wyłącznie na grze dla Milanu. Trudno jednak będzie konkurować z gigantem z Premier League, który może pozwolić sobie w tych czasach na więcej niż ekipy z Serie A.

Przeczytaj również: Dwóch graczy może niebawem opuścić Romę

Komentarze