Legenda Sassuolo w sztabie szkoleniowym Juventusu

Francesco Magnanelli
Francesco Magnanelli IMAGO / NurPhoto

Sassuolo w piątek oficjalnie pożegnało jedną ze swoich legend – Francesco Magnanellego. 38-latek bronił barw “Neroverdich” przez 18 sezonów. Teraz przed nim nowe wyzwanie. Jak informuje Nicolo Schira, Włoch zostanie nowym asystentem Massimiliano Allegriego.

  • Sassuolo oficjalnie pożegnało Francesco Magnanellego
  • 38-latek bronił barw “Neroverdich” przez 18 sezonów
  • Teraz Włoch dołączy do sztabu szkoleniowego Juventusu

Francesco Magnenelli zostanie asystentem Maxa Allegriego

Z informacji przekazanych przez jednego z najlepszych włoskich dziennikarzy – Nicolo Schirę – wynika, że Francesco Magnanelli dołączy do sztabu szkoleniowego Juventusu i zostanie nowym asystentem Massimiliano Allegriego. Dla Włocha będzie to nowe wyzwanie, bowiem dopiero co zakończył czynną karierę piłkarską.

Francesco Magnanelli jest żywą legendą Sassuolo. 38-latek bronił barw “Neroverdich” przez 18 lat. Stanowił o sile klubu, kiedy występował na trzecim poziomie rozgrywkowym w Italii jak i Serie A. Przez ten czas rozegrał dla zespołu łącznie 510 spotkań, w których dziewięciokrotnie wpisał się na listę strzelców, a także zanotował 24 asysty.

W ostatnich latach Francesco Magnanelli głównie odgrywał rolę dowodzącą prosto z ławki rezerwowych, często wymieniając się zdaniami z trenerami oraz sztabem szkoleniowym. 38-latek w minionej kampanii nie pojawił się ani razu na boiskach Serie A.

Sprawdź także: Włoski pomocnik zamieni Mediolan na Monzę

Komentarze