Fonseca zwolniony z Romy! Odejdzie po sezonie

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca PressFocus

AS Roma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że wraz z końcem sezonu pożegna się z Paulo Fonsecą. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Portugalczyka.

AS Roma potwierdza: Paulo Fonseca żegna się z klubem

Giallorossi opublikowali na swojej oficjalnej stronie oświadczenie dotyczące przyszłości portugalskiego trenera.

“W imieniu wszystkich pracowników AS Roma chcemy podziękować Paulo Fonsece za jego ciężką pracę i przywództwo w ciągu ostatnich dwóch lat. Paulo przeprowadził zespół przez wiele wyzwań, w tym pandemię koronawirusa i zmianę właściciela. Zrobił to z bezinteresowną uczciwością i dzięki wspaniałemu charakterowi” – możemy przeczytać wypowiedź prezesa Romy, Dana Friedkina.

Dyrektor generalny klubu, Tiago Pinto, również podziękował Portugalczykowi za współpracę.

“Nawet, jeżeli wyniki nie zawsze były widoczne na boisku, wiemy, że pozostawił wiele pozytywnych elementów, które nadal będą wspierać nasz rozwój” – powiedział Pinto.

Fonseca: dziękuję klubowi i miastu

Nie obyło się również bez wypowiedzi samego szkoleniowca.

“W ciągu ostatnich dwóch lat doświadczyliśmy wielu wzlotów i upadków, ale zawsze dawałem z siebie wszystko temu klubowi i miastu. Chcę podziękować kibicom Romy, a także wszystkim, z którymi pracowaliśmy w Trigorii. W szczególności Danowi i Ryanowi Friedkinom, za ich ciągłe wsparcie, a także Tiago Pinto, niesamowitemu profesjonaliście. Przed nami wciąż kilka bardzo ważnych meczów, które chcemy wygrać. Nadal będziemy dawać z siebie wszystko, by to osiągnąć” – powiedział Fonseca.

Nie wiadomo, jeszcze, kto zastąpi Portugalczyka. W mediach spekulowano, że do Romy trafić może Maurizio Sarri. Fonseca przepracował w stolicy Włoch dwa sezony. Giallorossi zajmują rozczarowujące, siódme miejsce w tabeli Serie A, a ostatnio dali się upokorzyć w półfinale Ligi Europy, przegrywając z Manchesterem United 2:6. Rewanżowe starcie zaplanowane jest na czwartek o godzinie 21:00.

AS Roma
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6. maja 2021 20:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze