Fonseca zachował klasę. “Mourinho zrobi świetną robotę”

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca PressFocus

Paulo Fonseca odejdzie z AS Roma wraz z końcem obecnego sezonu. We wtorek klub poinformował, że zastąpi go jego rodak, Jose Mourinho. Szkoleniowiec Giallorossich na konferencji prasowej pokazał sporą klasę, chwaląc “The Special One”.

Fonseca: profesjonalizm to dla mnie rzecz święta

Wynik pierwszego starcia półfinału Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United a Romą (6:2) przelał czarę goryczy. Giallorossi postanowili zwolnić Paulo Fonsecę, a jednocześnie wykorzystać fakt, że na rynku pojawił się Jose Mourinho. Młodszy z Portugalczyków nie żywi jednak urazy wobec rodaka czy klubu.

Profesjonalizm jest dla mnie świętą wartością. Czuję się dobrze. Tak, jak pierwszego dnia, gdy tu przyjechałem. Jestem zmotywowany i chcę dawać z siebie wszystko dla Romy aż do ostatniej chwili. Jose Mourinho jest zaś świetnym trenerem, który świetnie się tu spisze. Ta zmiana nie stanowi dla mnie problemu. Przeżywam ten moment z takim samym profesjonalizmem jak zawsze – powiedział Paulo Fonseca. – Powiedzmy sobie szczerze, nadszedł już dla nas czas, by się rozstać – dodał.

Przed Romą niemal niewykonalne zadanie

Roma już w czwartek spróbuje dokonać czegoś niesamowitego. Po wyniku z pierwszego meczu musiałaby pokonać Manchester United co najmniej 4:0. Nawet w legendarnym dwumeczu z Barceloną stali przed rewanżem na lepszej pozycji.

Nie będę kłamał. Trudno jest pokonać Manchester United 4:0. Widziałem w piłce nożnej wiele rzeczy. Nie ma rzeczy niemożliwych, więc wciąż mam prawo wierzyć. Chcemy wygrać i walczyć do końca – zapowiedział Fonseca.

Prawdopodobnie ostatnie europejskie starcie Portugalczyka u sterów AS Roma rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Sprawdź naszą zapowiedź tego meczu.

AS Roma
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6. maja 2021 20:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze