Fonseca unika tematu Edina Dżeko. “Zobaczymy w przyszłym tygodniu”

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca PressFocus

Paulo Fonseca wziął udział w konferencji prasowej przed trudnym meczem Romy z Hellasem Werona. Trener unikał pytań na temat jego konfliktu z Edinem Dżeko.

Konflikt trenera z kapitanem

Na początku portugalski szkoleniowiec wyznał, że Henrikh Mkhitaryan wróci do wyjściowej jedenastki, ale Antonio Mirante nie zdołał się jeszcze wyleczyć. Następnie wymijająco odpowiedział na pytanie dotyczące Edina Dżeko.

Rozumiem twoją ciekawość, ale nie chcę roztrząsać tej sprawy. Zobaczymy w przyszłym tygodniu – powiedział Fonseca. Bośniak jest zwykle kapitanem Romy, więc dziennikarzy interesowało, czy w obliczu jego nieobecności opaskę przejmie Lorenzo Pellegrini. – Nie czas, by o tym rozmawiać. Skupmy się na Hellasie. Czeka nas trudny mecz i powinniśmy się na nim skoncentrować – uciął temat szkoleniowiec Romy.

Dziennikarze jednak nie odpuszczali. Pytali Portugalczyka, czy jest gotowy na konfrontację z napastnikiem, a także jak zespół funkcjonuje w cieniu tego konfliktu.

W tym tygodniu było wiele spekulacji i nie chcę dodawać kolejnych. Trzeba myśleć o Romie i czekającym nas trudnym meczu. Dla drużyny najważniejsze było zwycięstwo ze Spezią – odpowiedział Fonseca.

Po serii pytań na temat Bośniaka, portugalski trener miał wreszcie okazję, by skomentować nadchodzące spotkanie.

Siła Hellasu nie polega wyłącznie na świetnej dyspozycji bramkarza. Liczby pokazują, że mają naprawdę silną defensywę, mają własny sposób na rozgrywanie meczów. Często strzelają i nie dają oddechu rywalom – komplementował najbliższego rywala Romy.

Powrót “Faraona”

Do Romy w najbliższych dniach przejdzie Stephan El-Shaarawy. Dziennikarze uważają, że może to oznaczać konieczność odejścia Carlesa Pereza.

Carles jest młody, zdolny i ciężko pracuje. Dobrze zagrał ze Spezią i w niego wierzymy. Musi kontynuować pracę dla zespołu. El-Shaarawy potrafi się dostosować do naszego systemu i zna włoską piłkę. Ma cechy, które mogą pomóc drużynie. Wyraził też chęć powrotu do Romy, a to dla trenera bardzo ważne. Wraz z zespołem jesteśmy zachwyceni jego miłością do klubu – skomentował Fonseca.

Roma zagra z Hellasem w niedzielę o godzinie 20:45. We włoskich mediach spekuluje się, że pozycja Paulo Fonseki wisi na włosku, a zastąpić może go Massimiliano Allegri lub Maurizio Sarri.

Komentarze