Fonseca: Razem jesteśmy silniejsi

Serie A
Serie A

Szkoleniowiec Romy Paulo Fonseca uważa, że jego drużyna w dużej mierze miała pod kontrolą sobotnie spotkanie z Napoli. Mecz, który rozegrany został na Stadio Olimpico zakończył się wygraną 2:1 gospodarzy.

Czytaj dalej…

– Zagraliśmy przeciwko mocnej drużynie, ale początek był zły w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy jednak piękną bramkę, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i drużyna odczuła to niepowodzenie. Nie graliśmy już tak agresywnie. To było naturalne, że Napoli to wykorzysta i zareaguje na swój sposób – powiedział Fonseca.

– W przerwie rozmawialiśmy, że nadal musimy kontynuować wysoki pressing i od tego momentu mieliśmy mecz pod kontrolą. W drugiej połowie zagraliśmy doskonale – kontynuował szkoleniowiec Romy.

– Cała drużyna rozumie, że razem jesteśmy silniejsi. Mogę powiedzieć, że na przykład Edin Dzeko nie zdobył dziś bramki, ale bardzo mocno pracował dla zespołu, pomagając nam w defensywie – dodał.

– Ważną rzeczą w tak trudnym momencie, z tak wieloma kontuzjami, jest wspólna praca. Zespół zdał sobie sprawę, że musimy walczyć bardziej niż kiedykolwiek, biegać więcej niż kiedykolwiek. Postawa całej grupy jest dla mnie bardzo ważna – powiedział Fonseca.

Komentarze