Fonseca: Musimy nauczyć się kontrolować tempo gry

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Szkoleniowiec Romy Paulo Fonseca miał sporo zastrzeżeń do swoich podopiecznych po remisie z austriackim Wolfsberger AC 2:2 na zakończenie fazy grupowej Ligi Europy.

Czytaj dalej…

Giallorossi wywalczyli jednak awans do 1/16 finału, podobnie jak triumfujący niespodziewanie w tej grupie Basaksehir Stambuł.

– Osiągnęliśmy swój główny cel. Wolałbym jednak wygrać na koniec, ale nie graliśmy z odpowiednim nastawieniem do tego spotkania – wyznał Fonseca w rozmowie udzielonej stacji Sky Sport Italia.

– Oczywiście popełniliśmy błąd, myśląc, że mecz został wygrany jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wolfsberger AC to dobry zespół. Popełniliśmy wiele błędów także na boisku, kiedy rywale nas przycisnęli i to było normalne, że po czymś takim, nie byliśmy w stanie uzyskać pożądanego rezultatu – podkreślił Portugalczyk.

– Borussia Monchengladbach została wyeliminowana, ale nie jest mi łatwo zaakceptować ten wynik. Wolfsberger AC grał bez presji. Rywale mieli świetne nastawienie i nie podobał mi się nasz występ – stwierdził opiekun ekipy z Wiecznego Miasta.

– Musimy nauczyć się kontrolować tempo gry. Kiedy pojawili się na murawie Pellegrini i Zaniolo, to wszystko wyglądało już lepiej, ale w pierwszej połowie straciliśmy zbyt wiele piłek i stworzyliśmy sytuacje naszym przeciwnikom – dodał krytycznie Fonseca.

Komentarze