Fonseca: Claudio Ranieri to świetny trener

Serie A
Serie A

AS Roma zagra na wyjeździe z Sampdorią Genua w niedzielnym meczu ósmej kolejki włoskiej Serie A. Paulo Fonseca, trener Giallorossich, pochwalił nowego szkoleniowca rywali, Claudio Ranieriego.

Czytaj dalej…

– Oczywiście spodziewam się, że to będzie trudny mecz. Tym bardziej, że Roma wygrała z Sampdorią na wyjeździe tylko dwa razy na ostatnich 10 spotkań – powiedział Fonseca, cytowany przez Football Italia.

– U rywali doszło do zmiany trenera, zatrudniono Claudio Ranieriego, więc drużyna będzie mocno naładowana. Są też ostrzeżenia dotyczące trudnych warunków pogodowych, więc te wszystkie okoliczności razem sprawiają, iż to będzie ciężka dla nas sytuacja – dodał.

– Ranieri to jest świetny trener, bardzo doświadczony, więc będzie chciał wprowadzić stabilność w obronie swojej drużyny, która ma z tym problem. Jeśli jakiś zespół źle broni, to wtedy nie ma zbyt wielkich szans na wygrywanie. Dlatego spodziewam się, że przeciwko nam będą zwarci i solidni, czekając na kontrę. My musimy sobie z tym poradzić i moi zawodnicy potrafią przejąć inicjatywę w spotkaniu – stwierdził.

Drużyna ze stolicy zajmuje piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. Natomiast Sampdoria jest ostatnia z trzema “oczkami” na koncie. Początek niedzielnego meczu na Stadio Luigi Ferraris o godzinie 15.

Komentarze