Fonseca: Będzie trudno wywalczyć czwarte miejsce

Serie A
Serie A

AS Roma przegrała na wyjeździe z Atalantą BC 1:2 w sobotnim meczu Serie A. Paulo Fonseca, trener Giallorossich, powiedział, że jego podopiecznym nie będzie łatwo wywalczyć awans do Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

– W tym momencie ważną rzeczą jest to, aby popracować nad mentalnością zawodników – powiedział Fonseca w rozmowie z DAZN.

– Nie gra się tutaj łatwo. Atalanta zawsze stwarza sobie mnóstwo sytuacji. My pozwoliliśmy im na stworzenie zaledwie kilku – dodał.

– Graliśmy dobrze pod względem strategii w obronie, więc nie mogę powiedzieć czegoś złego o nastawieniu drużyny. Graliśmy dobrze w obronie jako zespół. Tylko przez moment mieliśmy problemy, straciliśmy te dwa gole – stwierdził.

Po trzeciej porażce z rzędu jego podopieczni zajmują piąte miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do czwartej Atalanty. W następnej kolejce AS Roma zmierzy się na własnym stadionie z US Lecce.

– Zostało nam jeszcze 14 meczów do rozegrania. Będzie trudno, ale jest to możliwe. W tym sezonie Serie A jest bardzo wyrównana i ja wierzę, że wrócimy do walki o czwarte miejsce – powiedział.

Komentarze