Juventus obserwuje czołowego strzelca Ligue 1. To on zastąpi Dusana Vlahovicia?

Folarin Balogun
Folarin Balogun PressFocus

Rudy Galletti, dziennikarz “Sky Sports”, poinformował, że Juventus obserwuje Folarina Baloguna, który ma być następcą Dusana Vlahovicia. 21-latek ma za sobą świetny na francuskich boiskach. Jednak władze “Starej Damy” będą musiały negocjować warunki transferowe z Arsenalem, macierzystym klubem napastnika.

  • Juventus już rozgląda się za następcą Dusana Vlahovicia
  • Władze “Bianconerich” badają możliwy wykup Folarina Baloguna z Arsenalu
  • Amerykanin ma za sobą fantastyczny sezon w ekipe Stade Reims

Florian Balogun zawita na włoskie boiska?

Z informacji przekazanych przez Rudego Gallettiego, dziennikarza “Sky Sports”, wynika, że Juventus poważnie rozważa sprowadzenie Folarina Baloguna. 21-letni napastnik miałby być następcą Dusana Vlahovicia, który prawdopodobnie latem opuści Turyn.

Folarin Balogun wkrótce wróci do Arsenalu, którego jest wychowankiem, z rocznego wypożyczenia w Stade Reims. Kilka tygodni temu media informowały, że “Kanonierzy” rozważą oferty transferowe za 21-latka, ale tylko takie, które przekroczą granicę 40 milionów euro. Jest to spora kwota, ale Juventus nie powinien mieć ze spełnieniem żądań wicemistrzów Anglii, bowiem do kasy klubowej wpłynie prawdopodobnie około dwóch razy tyle za odejście Dusana Vlahovicia.

Młodzieżowy reprezentant Anglii, który w seniorskiej kadrze będzie występował dla USA w niedawno zakończonym sezonie Ligue 1 rozegrał 37 spotkań w koszulce Stade Reims. Napastnik zdobył aż 21 bramek oraz zanotował trzy asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia 21-latka na 25 milionów euro.

Sprawdź także: Juventus sprzeda Szczęsnego? Jest kluczowy powód

Komentarze