Florenzi ponownie wypożyczony; trafi do Mediolanu

Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi PressFocus

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano potwierdzają, że Alessandro Florenzi ponownie zostanie wypożyczony. Po sezonie w Paris Saint-Germain, Włoch trafi z Romy do Milanu. Rossoneri zawarli w umowie opcję wykupu prawego obrońcy.

  • Alessandro Florenzi po sezonie na wypożyczeniu w Paris Saint-Germain powróci do ojczyzny – wzmocni AC Milan
  • Rossoneri po rocznym wypożyczeniu będą mieli opcję wykupu prawego obrońcy na stałe

Alessandro Florenzi wzmocni AC Milan

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano potwierdzają, że AC Milan jest pewny pozyskania nowego prawego obrońcy. Na San Siro zawita Alessandro Florenzi.

Mediolańczycy od dłuższego czasu poszukiwali nowego prawego obrońcy, a 30-latek wydaje się sensownym kandydatem. Włoch trafił do Romy dziewięć lat temu, ale ostatnie półtora sezonu spędził na wypożyczeniach. Rundę letnią kampanii 2019/2020 rozegrał w La Lidze jako gracz Valencii. Przez ostatni rok był zawodnikiem Paris Saint-Germain. Nie zrobił jednak na włodarzach paryskiego klubu wystarczająco dobrego wrażenia. Bez żalu pozwolono mu wrócić do Rzymu, zapłacono zaś 60 milionów euro za Achrafa Hakimiego.

Florenzi powróci zatem do ojczyzny. W Milanie czekać go będzie konkurencja w osobie Davide Calabrii. Rossoneri, póki co, wypożyczą 30-latka. Jeżeli sprawdzi się na San Siro, będą mogli wykupić go z Romy, z którą Włocha wiąże kontrakt do czerwca 2023 roku.

Prawy obrońca w zeszłym sezonie rozegrał 36 spotkań w barwach Paris Saint-Germain. Zanotował w nich dwa gole i jedną asystę. W trakcie Euro 2020 doznał urazu łydki, w wyniku czego wystąpił tylko w pierwszym i ostatnim spotkaniu Squadra Azzurra na turnieju.

Sampdoria
AC Milan
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. sierpnia 2021 19:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze