Florenzi wskazał faworyta do wygrania Mistrzostw Europy

Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w piątek zaczyna Euro meczem z Turcją. Tymczasem przed tym starciem ciekawej wypowiedzi udzielił Alessandro Florenzi, odnosząc się do tego, kto jego zdaniem jest najlepszym piłkarzem na świecie. Prawy obrońca nie miał wątpliwości, że jest nim reprezentant Francji.

  • Alessandro Florenzi przed piątkowym meczem z Turcją nie ukrywał, że tworzyszą mu niezwykłe emocje z tym spotkanie
  • Włoski obrońca wypowiedział się również na temat faworyta do końcowego triumfu na Euro
  • Wychowanek Romy wskazał też, kto jest według niego najlepszym piłkarzem świata

Reprezentacja Francji faworytem według reprezentanta Włoch

Reprezentacja Włoch jest postrzegana za jednego z faworytów do końcowego triumfu na Mistrzostwach Europy. W fazie grupowej Squadra Azzurra rywalizować będzie z: Turcją Walią i Szwajcarią.

Florenzi przygotowuje się natomiast do przeżycia jednego z największych momentów w swojej karierze. Zawodnik zagra prawdopodobnie w wyjściowym składzie włoskiej ekipy w starciu z Turkami, co będzie dla niego miało ogromne znaczenie. Tym bardziej że spotkanie odbędzie się w jego rodzinnym mieście na Stadio Olimpico.

– Stęskniłem się już za kibicami na trybunach. Co prawda pojawi się ich 15 tysięcy, co w porównaniu do 80 tysięcy miejsce, nie robi wrażenia, ale i tak będą temu wydarzeniu towarzyszyć niezwykłe emocje. Mecz odbędzie się w końcu mieście, gdzie się wychowywałem – mówił wychowanek Romy w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Florenzi zapytany o to, kto jest faworytem do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy, stwierdził, że tym zespołem jest Francja. – Są mistrzami świata. Są faworytami. Chociaż w piłce nożnej nigdy nic nie jest pewne – mówił 30-latek.

Włoski obrońca skorzystał też z okazji, aby pochwalić swojego kolegę z Paris Saint-Germain. – Widziałem Kyliana Mbappe przez cały rok. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy piłkarz na świecie – powiedział Florenzi.

Czytaj więcej: Pokaz siły i pewne zwycięstwo Włochów nad Czechami

Komentarze