Fiorentina znalazła następcę Gattuso. Wkrótce potwierdzenie

Vincenzo Italiano
Vincenzo Italiano Pressfocus

Fiorentina w końcu podjęła decyzję, kto będzie jej trenerem. Nowym szkoleniowcem Bartłomieja Drągowskiego będzie Vincenzo Italiano, który prowadził w minionym sezonie Spezię.

  • Fiorentina znalazła nowego trenera
  • Posadę po Gennaro Gattuso przejmie Vincenzo Italiano
  • Opiekun Spezii podpisze dwuletni kontrakt

Nowy trener nadzieją na lepsze jutro

Kampania 2020/2021 była kolejną rozczarowującą dla fanów Fiorentiny. Fiołki w tabeli Serie A zajęły miejsce numer 13, z siedmioma punktami przewagi nad strefą spadkową. To zdecydowanie poniżej możliwości oraz ambicji klubu.

W trakcie minionego sezonu, na Stadio Artemio Franchi doszło do zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Cesare Prandelli podjął decyzję o rezygnacji. Jego miejsce zajął Giuseppe Iachini. Włoch poprowadził zespół w dziesięciu potyczkach, ale nie spisał się najlepiej.

Posadę po 57-latku zajął Gennaro Gattuso. Były opiekun Milanu i Napoli miał odmienić Fiołki, ale nie zdążył nawet zadebiutować. Między nim, a włodarzami klubu pojawiły się różnice dotyczące polityki transferowej. Rozbieżności okazały się tak duże, że Gattuso spędził na Stadio Artemio Franchi tylko 23 dni.

Fiorentina musiała znaleźć nowego trenera. Media informowały, że szansę na zatrudnienie mają; Claudio Ranieri, Walter Mazzarri, czy Giuseppe Iachini. Finalnie nowym opiekunem Fiołków będzie Vincenzo Italiano. Informację potwierdzają włoscy dziennikarze Gianluca Di Marzio oraz Nicolo Schira.

Italiano podpisze kontrakt z Fiorentiną na dwa sezony, z opcją przedłużenia o kolejny. Umowa ma zostać sfinalizowana w poniedziałek 28 czerwca. W minionej kampanii Włoch prowadził Spezię, którą utrzymał w Serie A, co było dużym osiągnięciem.

Czytaj także: Inter Mediolan dostanie 70 milionów za Hakimiego

Komentarze