Fiorentina zatrzymała kluczowego zawodnika

Nikola Milenković
Nikola Milenković PressFocus

Nikola Milenković przynajmniej w nadchodzącym sezonie będzie kontynuował karierę w Fiorentinie. Łączony od dłuższego czasu z odejściem z klubu obrońca, podpisał w czwartek nowy kontrakt z klubem z Florencji.

  • Nikola Milenković podpisał w czwartek nowy kontrakt z klubem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku
  • Dotychczasowa umowa serbskiego obrońcy z klubem z Florencji wygasała latem przyszłego roku
  • W ostatnim czasie 23-letni zawodnik był łączony z przenosinami między innymi do Tottenhamu i West Hamu

Milenković 2023

Dotychczasowa umowa 23-letniego Serba obowiązywała tylko do 30 czerwca 2021 roku. W związku z tym w ostatnich tygodniach przyszłość piłkarza była tematem intensywnych spekulacji. Sam Milenković miał wyrażać chęć odejścia z klubu jeszcze podczas letniego okna transferowego, a zainteresowanie jego pozyskaniem wyrażały między innymi kluby Premier League.

Wśród klubów mających nadzieję na pozyskanie środkowego obrońcy z Serbii wymieniano przede wszystkim Tottenham i West Ham United. Ostatecznie jednak do transferu nie dojdzie. Fiorentina zdołała bowiem dojść do porozumienia z samym piłkarzem, który będzie kontynuował karierę w klubie ze Stadio Artemio Franchi. W czwartek doszło do podpisania nowej umowy, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Milenković jest piłkarzem Fiorentiny od lipca 2017 roku, kiedy dołączył do niej na zasadzie definitywnego transferu za nieco ponad pięć milionów euro z Partizana Belgrad. Do tej pory w jej barwach rozegrał 134 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 11 bramek.

Zobacz także: Atletico porozumiało się z Fiorentiną ws. Vlahovicia

Komentarze