Fiorentina zaczęła rozmowy z kandydatem na następcę Gattuso

Vincenzo Italiano
Vincenzo Italiano fot. PressFocus

ACF Fiorentina po rozwiązaniu kontraktu z Gennaro Gattuso jest w trakcie poszukiwania nowego trenera. Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że na celowniku sterników Fioletowych znalazł się Vincenzo Italia.

  • Fiorentina jest w trakcie poszukiwania nowego trenera
  • Sky Sport Italia ujawniła, kto znajduje się na szczycie listy życzeń władz Violi
  • Na radarze klubu z Florencji znajduje się Vincenzo Italiano

Fiorentina wytypowała kandydata na następcę Gattuso

ACF Fiorentina pod koniec maja zatrudniła Gennaro Gattuso, który rozstał się z Napoli. Włoch miał zacząć pracę w nowym klubie 1 lipca. Ostatecznie nie doszło do tego. Włoscy dziennikarze przekonują, że wpływ na to miała różnica zdań trenera i właściciela klubu na temat polityki transferowej.

Sky Sport Italia sugeruje, że władze Violi już wytypowały kandydata do objęcia sterów nad zespołem. Nowym opiekunem Fioletowych miałby być prowadzący ostatnio Spezię Calcio szkoleniowiec. Kłopot w tym, że Italiano ma umowę ważną z klubem do 2023 roku.

Fiorentina ma być jednak do tego stopnia zdecydowana, aby zatrudnić 43-latka, że jest gotowa zapłacić klauzulę zwolnienia, wynoszącą milion euro. Italiano znajduje się na szczycie listy życzeń klubu z Florencji. Ostatni sezon w lidze Fiorentina zakończyła na 13. pozycji.

Start nowej kampanii ma mieć miejsce 22 sierpnia. Na dzisiaj nieznany jest jednak szczegółowy harmonogram spotkań. Ceremonia losowania terminarza ligi włoskiej odbędzie się prawdopodobnie w okolicach 20 lipca. Tradycyjnie przy tego typu akcjach będą musiały zostać uwzględnione różne czynniki. Mowa o planach związanych z odbyciem innych imprez kulturalnych na stadionach, czy ewentualnych prac na obiektach.

Czytaj więcej: Gattuso opuści Fiorentinę. Obie strony pracują już nad rozstaniem

Komentarze