Fiorentina z ofertą za napastnika FC Basel

Arthur Cabral
Arthur Cabral Pressfocus

Zgodnie z doniesieniami Fabrizio Romano, Fiorentina złożyła we wtorek ofertę za Arthura Cabrala z FC Basel. Taki ruch zwiastuje transfer Dusana Vlahovicia, który od kilku dni jest we Włoszech tematem numer 1. Serba łączy się z przenosinami do Juventusu, a warunki są zdaniem włoskich mediów już uzgodnione.

  • Dusan Vlahovic jest o krok od przenosin do Juventusu
  • W tej sytuacji Fiorentina musi szukać dla niego zastępstwa
  • Wybór Violi padł na napastnika FC Basel – Arthura Cabrala

Arthur Cabral na zastępstwo za Vlahovicia

Według Romano, Fiorentina oferuje FC Basel za Brazylijczyka 14 milionów euro plus dwa miliony w bonusach. Cabral jest transferowym priorytetem Violi, która chce zastąpić Dusana Vlahovicia napastnikiem o podobnej charakterystyce. Rosły napastnik z Bazylei znajdował się także w orbicie zainteresowań FC Barcelony, która jednak zrezygnowała z transferu. W tym sezonie Cabral zanotował aż 27 trafień w 31 występach.

Kwestia transferu Vlahovicia do Juventusu ma zdaniem włoskiego dziennikarza zostać domknięta w ciągu najbliższych godzin. Serb ma kosztować Starą Damę 67 milionów euro plus dodatkowe bonusy zależne od jego osiągnięć. Piłkarz tym samym zostałby jednym z najdroższych wydatków w historii klubu, zaraz za Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuainem i Matthijsem de Ligtem.

W związku z odejściem Vlahovicia o miejsce w podstawowym składzie z Arthurem Cabralem może powalczyć Krzysztof Piątek. Polak został sprowadzony co prawda w roli rezerwowego, jednak jest dobrze zaznajomiony z realiami ligi, co może stanowić jego przewagę. Wiele zależy zatem od tego, jak szybko nowy nabytek zaaklimatyzuje się we Fiorentinie.

Zobacz także: Mancini powołał 35 zawodników na zgrupowanie w Coverciano

Komentarze

Na temat “Fiorentina z ofertą za napastnika FC Basel

Tak więc Fiorentina i Juventus załatwiły sprawy w odmienny i charakterystyczny dla siebie sposób: “amerykańska” niezadłużona Fiorentina znalazła strzelca goli i kilkadziesiąt mln na wydatki, Juventus wydał część z 400 mln dokapitalizowania uzyskując strzelca goli i satysfakcję z osłabienia rywala.