Fiorentina wzmacnia ofensywę

Jonathan Ikone
Jonathan Ikone Pressfocus

Lile OSC i Fiorentina osiągnęły porozumienie w sprawie Jonathana Ikone. Francuz przeniesie się do Serie A już w styczniu.

  • W kalendarzu jest dopiero grudzień, ale Fiorentina już dobiła targu ws. nowego piłkarza
  • Nowym zawodnikiem klubu z siedzibą na Stadio Artemio Franchi zostanie Jonathan Ikone
  • Kwota transferu ma wynieść 15 milionów euro

Fiorentina potwierdza duże ambicje

Od wielu lat Fiorentina regularnie rozczarowuje swoich kibiców wynikami poniżej oczekiwań. Na Stadio Artemio Franchi chcą grać w europejskich pucharach, co aktualnie jest prawdopodobne. Mocno przyczynił się do tego szkoleniowiec zatrudniony przez startem sezonu.

Vincenzo Italiano, który prowadził poprzednio Spezią, szybko zaaklimatyzował się ze Florencji, a jego zespół niemal od samego początku radził sobie bardzo dobrze. Fiołki pokonały między innymi Atalantę i Milan. Dzięki temu są piątą drużyną w Serie A.

Włodarze Fiorentiny postanowili, że zespół zostanie jeszcze wzmocniony w zimowym oknie transferowym. Na Stadio Artemio Franchi przeniesie się Jonathan Ikone. To aktualny piłkarz Lile, który najczęściej występuje na pozycji prawego pomocnika/skrzydłowego. Francuz może grać także za plecami napastnika.

W bieżącej kampanii Ikone rozegrał 22 mecze. Strzelił tylko dwa gole, więc cena, za którą opuści Lile nie będzie wysoka. Jego aktualny pracodawca ma otrzymać za 23-latka 15 milionów euro. Ponadto francuski klub dostanie nawet 50% od kolejnego transferu Ikone.

Czytaj także: Sassuolo przekazało informację ws. ewentualnej wymiany Boga-Miranczuk

Komentarze