Fiorentina wypożyczyła obrońcę z Napoli

Kevin Malcuit
Kevin Malcuit fot. PressFocus

Kevin Malcuit zgodnie z medialnymi doniesieniami rozstał się z SSC Napoli. Swoją karierę piłkarską piłkarz będzie kontynuował w ACF Fiorentinie. W ekipie z Florencji zawodnik ma wzmocnić defensywę.

Kevin Malcuit przenosi się do Fiorentiny na wypożyczenie, o czym poinformowali Azzurri w oficjalnym komunikacie. “SSC Napoli oficjalnie informuje, że Kevin Malcuit przechodzi do ACF Fiorentiny. Francuski obrońca do Violi dołącza na wypożyczenie” – brzmi oświadczenie Napoli.

Malcuit dołączył do ekipy ze Stadio Diego Armando Maradony latem 2018 roku z Lille OSC. Kosztował wówczas 12 milionów euro. W koszulce Napoli zawodnik wystąpił łącznie w 35 spotkaniach, notując w nich cztery asysty. W trwającej kampanii Malcuit rozegrał tylko dwa mecze.

Godne uwagi jest to, że od października 2019 do czerwca 2020 roku zawodnik był wyłączony z gry z powodu poważnej kontuzji. 29-latek zerwał więzadła krzyżowe. Dlatego jego bilans meczów jest mniejszy, niż można się było spodziewać. Bez wątpienia zahamowało to jego rozwój.

Okazję do debiutu nowy nabytek Fioletowych być może otrzyma już w najbliższej kolejce Serie A. Fiorentina w piątek wieczorem zmierzy się na wyjeździe z Torino FC. Z punktu widzenia polskiego kibica spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ może zagrać w nim dwóch polskich zawodników. Bramki Violi strzeże Bartłomiej Drągowski. Podczas gdy pomocnikiem Byków jest Karol Linetty, więc będziemy mieć do czynienia z polskim mecz na Stadio Olimpico.

Fiorentina plasuje się aktualnie na 12. pozycji w tabeli włoskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 21 punktów. Na dorobek punktowy Violi składa się sześć wygranych meczów i pięć remisów. Do szóstego SSC Napoli zajmującego miejsce premiowane grą w europejskich pucharach traci 13 oczek.

Komentarze