Fiorentina wygrywa, gol Stępińskiego nie pomógł

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. Mateusz Porzuczek

Zawodnicy z Werony przegrali na swoim terenie z graczami Fiorentiny 3:4. Stępiński rozegrał 78 minut i strzelił jedną bramkę. Jaroszyński spędził na placu gry zaś całe spotkanie.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do czwartej minuty. Wtedy to bramkę zdobył Muriel.

Do wyrównania mógł doprowadzić Stępiński. Polak w 14. minucie uderzył jednak tylko w słupek.

Goście podwyższyli w 27. minucie po trafieniu Benassiego. Sytuacja Chievo była naprawdę trudna.

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Stępiński.

W końcówce goście mieli kolejną okazję. Nie wykorzystał jej jednak Hancko.

W 59. minucie czerwoną kartkę otrzymał Benassi. Chwilę później z rzutu karnego nie pomylił się Pellissier i mieliśmy 2:2.

Goście pomimo gry w osłabieniu zdołali odpowiedzieć. W 79. minucie trafienie na swoim koncie zanotował Chiesa.

W 82. minucie blisko kolejnego trafienia był Muriel, ale tym razem uderzył w obramowanie bramki rywali.

Kilkadziesiąt sekund później do wyrównania mógł doprowadzić Pellissier, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Ta sytuacja zemściła się w 86. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Chiesa.

To nie był jednak koniec emocji w tej potyczce. Kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu gry bramkę na 3:4 zdobył Djordjević. Więcej goli już nie padło.

Chievo – Fiorentina 3:4 (1:2)