Fiorentina sprowadziła piłkarza z Premier League

Lucas Torreira
Lucas Torreira Pressfocus

Fiorentina kontynuuje kompletowanie kadry na sezon 2021/2022.Klub z Florencji poinformował, że ich barwy w najbliższej kampanii reprezentować będzie Lucas Torreira.

  • Fiorentina dokonała czwartego transferu
  • Klub z Florencji reprezentować będzie Lucas Torreira
  • Urugwajczyk został wypożyczony z opcją wykupu

Powrót do Serie A

W klubie z siedzibą na Stadio Artemio Franchi tego lata działo się sporo. Nowym trenerem został Gennaro Gattuso. Nie przepracował on jednak nawet miesiąca i z powodu nieporozumień opuścił Fiorentinę. Jego obowiązki przejął Vincenzo Italiano. Nowy trener Fiołków dołączył do ambitnego klubu, który jednak w ostatnich latach mocno rozczarowywał.

Sezon 2021/2022 ma być przełomowy dla Fiorentiny. Zespół ten rozpoczął jednak rywalizację w Serie A od porażki na Stadio Olimpico. Fiołki uległy 1:3 Romie. W klubie wiedzą, że kadra musi zostać wzmocniona. Dlatego ostatnie dni okna transferowego na Stadio Artemio Franchi sa pracowite.

Do Fiorentiny dołączyli już: Matija Nastasic, Igor oraz Nicolas Gonzalez. Grono to dzisiaj (25 sierpnia) uzupełnił Lucas Torreira. Urugwajczyk trzy lata temu opuścił Sampdorię za prawie 30 milionów euro i dołączył do Arsenalu. Jego kariera w Anglii nie przebiegła jednak zgodnie z planem. 25-latek był ostatnio wypożyczony do Atletico Madryt, gdzie wygrał mistrzostwo Hiszpanii.

W Londynie nie było miejsca dla Torreiry. Klub pragnął rozstać się z Urugwajczyk. Chętna okazała się Fiorentina. Fiołki wypożyczyły 25-latka za półtora miliona euro na sezon 2021/2022. Jednocześnie zapewniły sobie opcję wykupu zawodnika za 15 milionów euro. Gracz ten będzie występował z numerem 18 na plecach.

Czytaj także: Szczęsny pogrążył Juventus, Abraham błysnął w debiucie

Komentarze