Fiorentina rozwiała pragnienie Interu i Juventusu

Nikola Milenkovic
Nikola Milenkovic Pressfocus

Juventus i Inter rozważają transfer środkowego obrońcy. Na ich celowniku był Nikola Milenkovic. Wiadomo jednak, że Serb nie rusza się z Florencji.

  • Nikola Milenkovic łączony był z transferem tego lata
  • Serb nie zmieni jednak barw klubowych
  • Zatrzymaniem obrońcy pochwaliła się Fiorentina

Milenkovic zostaje we Florencji

Pięć lat temu Fiorentina poinformowała, że jej zawodnikiem został Nikola Milenkovic, który kosztował włoski klub pięć i pół miliona euro. Jak się okazało, sprowadzenie Serba było trafnym posunięciem. 24-latek znakomicie odnalazł się we Florencji. Dla Fiołków rozegrał już 171 meczów, w których strzelił 14 goli.

Milenkovic to pewny punkt Fiorentiny, która rozczarowywała w ostatnich sezonach. Serb nie miał zatem okazji do występowania z drużyną w europejskich pucharach. Takim atutem dysponowali Inter i Juventus, czyli chętni na sprowadzenie 24-latka. Transfer zdawał się być realny, ponieważ stoperowi pozostawał rok kontraktu. Temat przenosin do Mediolanu lub Turynu w ostatnich dniach stał się mniej prawdopodobny z racji na różne wydarzenia. Teraz wiadomo, ze do niego nie dojdzie, ponieważ Milenkovic związał się z Fiorentiną nową umową.

Jestem szczęśliwy i podekscytowany. W zeszłym roku wyszliśmy z trudnych chwil.  Ani ja, ani klub nie chcieliśmy rozstania. Usiedliśmy więc i mieliśmy pierwsze przedłużenie. Przybycie Mistera Italiano i ambicje klubu pokazały mi wtedy dzień po dniu, że obraliśmy właściwą drogę. Decydujące było również przywiązanie ludzi. Tutaj zawsze czułem się kochany i doceniany. Jestem zadowolony z dokonanego wyboru – powiedział Milenkovic po podpisaniu kontraktu do 30 czerwca 2027 roku.

Czytaj także: Eintracht był bliski przerwania transakcji Filipa Kosticia do Juventusu

Komentarze