Fiorentina rezygnuje z Krzysztofa Piątka. Niepewna przyszłość Polaka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek Pressfocus

Po dobrym początku Krzysztof Piątek obniżył loty i obecnie jest tylko rezerwowym we Fiorentinie. Jak informuje Corierre dello Sport, włodarze Violi zrezygnowali z możliwości wykupienia Polaka z Herthy Berlin. We Florencji stawiają na Arthura Cabrala, który ma być w przyszłym sezonie podstawowym napastnikiem.

  • Piątek gra na wypożyczeniu we Fiorentinie
  • Po dobrym początku w nowym klubie jego forma mocno spadła
  • Viola według tamtejszych mediów nie planuje wykupywać go z Herthy

Piątek przegrał rywalizację z Cabralem

Pierwsze tygodnie Piątka we Fiorentinie były bardzo udane. Polak regularnie strzelał gole, a kibice chwalili jego postawę na boisku. Sytuacja zmieniła się od czasu marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Piątek wrócił do klubu i trzy kolejne mecze spędził na ławce rezerwowych. Trener wolał stawiać na Arthura Cabrala, który za zaufanie odwdzięczał się golami.

Według Corierre dello Sport Fiorentina woli postawić na Arthura Cabrala i rezygnuje z Krzysztofa Piątka. W kontrakcie Polaka widniała klauzula umożliwiająca Violi wykupienie go z Herthy Berlin za 15 milionów euro. Los reprezentanta biało-czerwonych nie jest jeszcze przesądzony, jednak dziennikarze podkreślają, że mało prawdopodobne jest jego pozostanie we Florencji. 

Kontrakt Piątka z Herthą obowiązuje do połowy 2025 roku. W Bundeslidze Polak nie odnajdywał się kompletnie, dlatego Stara Dama poszuka możliwości sprzedania go, bądź wypożyczenia latem. Dla Fiorentiny w 16 meczach Piątek strzelił sześć bramek.

Czytaj też: Milan zatrzyma doświadczonego obrońcę

Komentarze

Na temat “Fiorentina rezygnuje z Krzysztofa Piątka. Niepewna przyszłość Polaka

Normalka, przestali na niego stawiać, bo chcieli zbić cenę, Herta nie odpuszcza to Fiorentina mówi że nie chce ale jak by tak zamiast 15mln było 12mln a jeszcze lepiej 10mln to wtedy Fiorentina chętnie by się skusiła. Jak Herta spadnie do 2 ligi to będzie ciekawe