Fiorentina remisuje z Lazio

Giovanni Simeone
Giovanni Simeone fot. Grzegorz Wajda

Remisem 1:1 zakończył się ostatni niedzielny mecz w ramach 27. kolejki włoskiej ekstraklasy, w której ACF Fiorentina mierzyła się z Lazio Rzym. Goście w pierwszej połowie powinni rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, ale świetnymi interwencjami imponował Pietro Terracciano.

Stawką potyczki na Stadio Artemio Franchi było dla obu ekip zmniejszenie dystansu do drużyn zajmujących miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wyżej w tabli byli rzymianie, ale ekipa Stefano Pioliego wierzyła w wykorzystanie atutu własnego boiska.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 21. minucie, gdy swoich sił na pokonanie bramkarza rywali spróbował Ciro Immobile. Golkiper Violi ostatecznie był góra w tym pojedynku. Immobile jednak zrehabilitował się chwilę później, popisując się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego, dając prowadzenie Lazio.

Tymczasem w 30. minucie okazję do tego, aby zdobyć bramkę, miał Sergej Milinković-Savić, który oddał mocny strzał z prawej nogi, ale próba Serba była niecelna. Tym samym do przerwy ekipa Simone Inzaghiego schodziła z jednobramkową zaliczką.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej odsłonie do wyrównania doprowadził Muriel, notując swoje szóste trafienie w trakcie trwającej kampanii, dzięki czemu tablica wynikowa wskazywała rezultat 1:1. Chwilę później Kevin Mirallas mógł wyprowadzić Fiorentinę na prowadzenie po podaniu Giovaniego Simeone, ale spudłował i do końca rywalizacji wynik już się nie zmienił.

ACF Fiorentina – Lazio Rzym 1:1 (0:1)

0:1 Immobile 23′
1:1 Muriel 61′