Ivan Perisić
Ivan Perisić fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Fiorentina ratuje remis z Interem

Fiorentina rzutem na taśmę uratowała jeden punkt w meczu przed własną publicznością z Interem Mediolan. Kibice obejrzeli aż sześć bramek, a mecz zakończył się remisem 3:3.

Niedzielne spotkanie nie mogło się rozpocząć lepiej dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej akcji i zagraniu z prawej strony pola karnego, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Stefan de Vrij.

Radość Fiorentiny z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem Nerazzurri już pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu Radjy Nainggolana za plecy obrońców, do piłki doszedł Matias Vecino i strzałem z powietrza pokonał bezradnego Lafonta.

Pięć minut przed przerwą Inter wyszedł na prowadzenie. Wówczas indywidualną akcję przeprowadził Matteo Politano, który z prawej strony boiska zbiegł z piłką do środka, a następnie posłał piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

Sześć minut po przerwie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Interu za zagranie piłki ręką przed Edimilsona Fernandesa. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Ivan Perisić.

Fiorentina nie zamierzała się jednak poddawać. W 74. minucie kontaktowego gola, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Luis Muriel. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, w szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla Fiorentiny za rękę D’Ambrosio. Do wyrównania doprowadził Veretout.

AC Fiorentina – Inter Mediolan 2:3 (1:2)

1:0 de Vrij (sam.) 1′