Wybitny snajper może wzmocnić latem Fiorentinę

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

Luis Suarez może zostać bohaterem niespodziewanego transferu. Jak informuje hiszpańskie Ole, doświadczonym napastnikiem zainteresowana jest Fiorentina. Urugwajczyk od początku lipca będzie wolnym zawodnikiem, zatem mógłby zasilić szeregi Violi za darmo.

  • Fiorentina zagwarantowała sobie możliwość awansu do europejskich pucharów
  • Klub latem postara się o wzmocnienia, aby móc rywalizować z innymi europejskimi drużynami
  • Jednym z kandydatów do zasilenia Fiorentiny jest Luis Suarez

Transfer Suareza byłby transferową bombą we Florencji

Fiorentina zakończyła poprzednią kampanię Serie A na wysokiej, siódmej pozycji. Dzięki temu będzie miała szansę zakwalifikować się do rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Europejskie puchary narobiły apetytu włodarzom Violi, którzy latem postarają się zagwarantować sztabowi szkoleniowemu wzmocnienia niezbędne do walki z innymi zespołami ze Starego Kontynentu. 

Niemałą sensacją są doniesienia dziennikarzy hiszpańskiego Ole, którzy twierdzą, że do Fiorentiny latem może trafić Luis Suarez. Urugwajczyk od początku lipca stanie się wolnym zawodnikiem, po tym jak wygaśnie jego kontrakt z Atletico. Viola mogłaby zatem sprowadzić go za darmo. Suarezem interesuje się również Aston Villa. Wiele wskazuje na to, że rywalizację o podpis 35-latka stoczą właśnie te dwa zespoły. 

Przenosiny do Fiorentiny wiązałyby się dla Suareza z poważną obniżką zarobków. Klubu nie będzie stać na zagwarantowanie mu pensji porównywalnej z tą, na jaką mógł liczyć w Atletico Madryt. Obniża to nieco ich szanse na pozyskanie Urugwajczyka. Sam zawodnik nie podjął jeszcze żadnej decyzji. 

Czytaj dalej: Piątek poznał decyzję Fiorentiny. Jasna przyszłość Polaka

Komentarze