Fiorentina powalczy z Romą o włoskiego skrzydłowego

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy PressFocus

Stephane El Shaarawy szykuje się do powrotu do ojczyzny. O podpis napastnika powalczy AS Roma i Fiorentina.

Według włoskich raportów, Fiorentina dołączyła do wyścigu o podpis Stephane’a El Shaarawy’ego. Włoch chce wrócić do ojczyzny po pobycie w Shangshai Shenhua.

Włoski internacjonał był łączony z powrotem do Romy już tej zimy. Tuttosport donosi jednak, że rzymianie będą musieli stoczyć walkę o podpis z Fiorentiną. Gazeta donosi, że Viola wzięła na cel byłą gwiazdę Milanu, która chciałaby zagrać we Włoszech, by zgłosić swoją kandydaturę do nadchodzących mistrzostw Europy.

Skrzydłowy będzie musiał znacznie obniżyć swoje wymagania finansowe. W Chinach zarabia aż 14 milionów euro rocznie. Tuttosport donosi, że El-Shaarawy’ego usatysfakcjonują 3 miliony za sezon.

Mimo wszystko faworytem do pozyskania skrzydłowego jest AS Roma. Stephane El Shaarawy występował tam przez trzy sezony w latach 2016-2019. Dla zespołu ze stolicy zdobył 40 bramek w 139 spotkaniach. W obecnym sezonie “Faraon” nie bryluje formą. Dla Shanghai Shenhua zaliczył tylko jedną asystę w sześciu ligowych spotkaniach. Jego kontrakt z chińskim zespołem kończy się w lecie 2022 roku, a wartość rynkowa skrzydłowego wynosi około 8 milionów euro.

Od dłuższego czasu El Shaarawy nie może przebić się na stałe do reprezentacji. Dostał jednak powołanie na ostatnie zgrupowanie, gdzie rozegrał symboliczną minutę przeciwko reprezentacji Polski (2:0). Wcześniej, w październiku, był nawet kapitanem Squadra Azzurra w towarzyskim meczu z Mołdawią (6:0), w którym zdobył dwa gole.

Komentarze