Fiorentina podjęła decyzję w sprawie trenera

Vincenzo Italiano
Vincenzo Italiano Vincenzo Italiano (Head Coach of ACF Fiorentina) during ACF Fiorentina vs Udinese Calcio, italian soccer Serie A match in Florence, Italy, April 27 20222022.04.27 FlorencjaPilka nozna Liga wloska Serie AACF Fiorentina - Udinese CalcioFoto Fabio Fagiolini/IPA/SIPA/PressFocus!!! POLAND ONLY !!!

ACF Fiorentina zgodnie z medialnymi doniesieniami poinformowała o przedłużeniu umowy z Vincenzo Italiano. Nowy kontrakt opiekuna Fioletowych będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Fiorentina przekazała informację na temat nowego kontraktu trenera
  • Vincenzo Italiano przedłużył umowę o kolejny rok z opcją przedłużenia
  • Porozumienie 44-latek obowiązuje do końca czerwca 2024 roku

Italiano na dłużej w Fiorentinie

ACF Fiorentina zatrudniła Vincenzo Italiano latem 2021 roku. Dotychczasowa umowa 44-latka obowiązywała do 2023 roku. Już jednak wiadomo, że działacze Toskańczyków zdecydowali o parafowaniu nowego porozumienia z trenerem. Nowy kontrakt urodzonego w Karsluhe szkoleniowca będzie obowiązywał do 2024 roku. Jednocześnie w umowie zawarta jest klauzula o przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy.

W ostatniej kampanii Fiorentina pod wodzą Italiano zajęła siódme miejsce w Serie A, kończąc sezon z dorobkiem 62 punktów. Było to następstwem 19 zwycięstw i pięć remisów. Jednocześnie team ze Stadio Artemio Franchi wywalczył miejsce premiowane grą w Lidze Konferencji Europy. Fioletowi wracają zatem do europejskich pucharów po kilku latach przerwy.

Fiorentina po raz ostatni miała okazję mierzyć się na arenie międzynarodowej w sezonie 2016/2017. Tymczasem nowa kampania ligi włoskiej zacznie się 13 sierpnia. Terminarz rozgrywek ma zostać rozlosowany już w najbliższy piątek.

Czytaj więcej: Fiorentina nie wykupi pomocnika Arsenalu

Komentarze