Fiorentina niepewna przyszłości swojej gwiazdy

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic fot. PressFocus

Dusan Vlahovic to jeden z tych zawodników, który w poprzedniej kampanii pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie w Serie A. Tymczasem nie brakuje we Włoszech doniesień, sugerujących, że pełnomocnicy piłkarza dążą do umieszczenia klauzuli odstępnego w kontrakcie zawodnika z Fiorentiną.

  • Komplikuje się sprawa nowej umowy dla Dusana Vlahovicia
  • Kością niezgody jest suma odstępnego, która ma zostać wpisana do nowego kontraktu
  • Serb był jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w lidze włoskiej w poprzedniej kampanii

Fiorentina może obawiać się o przyszłość Vlahovicia

Dusan Vlahovic ma umowę ważną z klubem z Florencji do końca czerwca 2023 roku. Chociaż wydawało się, że przedłużenie kontraktu będzie kwestią czasu, to ostatnie jasne jest, że negocjacje nie podążają w kierunku takim, jakby życzyli sobie sternicy Violi.

Ostatnio głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel Fiorentiny Joe Barone. – Do tanga trzeba dwojga. Pracujemy nad nową umową dla zawodnika, ale nie mogę przewidzieć, czy coś z tego wyjdzie. Nie wiem też, czy sprawa wyjaśni się dzisiaj, jutro, czy za kilka miesięcy – powiedział dyrektor klubu z siedzibą na Stadio Artemio Franchi.

Według doniesień Corriere dello Sport serbski napastnik znajduje się na radarze takich klubów jak Tottenham Hotspur, czy Manchester City. Negocjacje jednak z tymi klubami jeszcze się nie rozpoczęły.

Tuttosport przekonuje natomiast, że przedstawiciele piłkarza robią, co w ich mocy, aby w nowej umowie została zapisana klauzula odstępnego, wynosząca 50 milionów euro. Władze Violi mają natomiast plan, aby to była suma w granicach 80-100 milionów euro.

Vlahovic strzelił 21 goli w 37 występach Serie A w koszulce Fiorentiny w sezonie 2020/2021.

Czytaj więcej: Ribery nie myśli o emeryturze po rozstaniu z Fiorentiną

Komentarze