Fiorentina nie zmieni trenera. Iachini na kolejny sezon

Serie A
Serie A

Nie będzie zmiany na stanowisku trenera Fiorentiny. Władze klubu z Florencji zdecydowały się na kontynuowanie współpracy z Giuseppe Iachinim również w przyszłym sezonie.

Czytaj dalej…

Iachini pracuje w Fiorentinie od grudnia ubiegłego roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Vincenzo Montellę, który stracił pracę po porażce 1:4 z Romą. Jego umowa z klubem wygasała z końcem sezonu 2019/20, ale teraz podjęta została decyzja o jej przedłużeniu.

“Fiorentina informuje, że Giuseppe Iachini pozostanie trenerem pierwszego zespołu również w sezonie 2020/21. Giuseppe dołączył do zespołu w trudnym momencie i pomimo wielu trudności w trakcie tego wyjątkowego roku udało mu się odnieść sukces” – czytamy w oficjalnym komunikacie, który napisał prezydent klubu Rocco Comisso.

“Jestem przekonany, że trener zasługuje na możliwość współpracy z zespołem również w kolejnym sezonie. W trakcie ostatnich miesięcy doceniłem jego zaangażowanie i umiejętności. Uważam, że należy docenić dobrą pracę, którą wykonał wraz ze swoim sztabem” – dodał.

Na kolejkę przed zakończeniem obecnego sezonu Fiorentina zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. O utrzymanie tej pozycji powalczy w niedzielę, kiedy zmierzy się na wyjeździe ze SPAL Ferrara.

Komentarze