Toskańczycy mogą wzmocnić się kosztem Realu Madryt

Luka Jović
Luka Jović fot. PressFocus

Real Madryt jest blisko porozumienia z Fiorentina w sprawie wypożyczenia Luki Jovicia. Informacje w tej sprawie przekazał dziennikarz Nicolo Schira.

  • Fiorentina jest blisko bardzo ciekawego wzmocnienia
  • Szeregi Fiołków ma zasilić Luka Jović
  • Dziennikarz Nicolo Schira podaje, że finalizacja wypożyczenia Serba do ekipy z Włoch jest na ostatniej prostej

Jović krok od przeprowadzki do Fiorentiny

Real Madryt pozyskał Lukę Jovicia latem 2019 roku z Eintrachtu Frankfurt za ponad 60 milionów euro. W stołecznym klubie wiązano duże nadzieje z zawodnikiem, ale ostatecznie piłkarz nie wyróżnił się niczym nadzwyczajnym. Rozegrał w koszulce Los Blancos łącznie 51 meczów, notując w nich trzy trafienia i pięć asyst.

Dziennikarz Nicolo Schira podaje natomiast, że Real i Fiorentina są blisko porozumienia w sprawie wypożyczenia Jovicia. Hiszpański klub ma płacić piłkarzowi połowę pensji. Resztę na swoje barki ma przejąć przedstawiciel Serie A.

Zobacz także:

Tytaniczną pracę w przy finalizacji transakcji miał wykonać Fali Ramadani, reprezentujący interesy piłkarza. Jednocześnie włoski klub jest pewny, że transakcja zostanie sfinalizowana.

W ostatnim sezonie Jović grał pół sezonu w Eintrachcie na wypożyczeniu i pół w Realu. Łącznie rozegrał w poprzedniej kampanii łącznie 19 spotkań, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty. 24-latek ma kontrakt ważny z Los Blancos do końca czerwca 2025 roku.

Rynkowa wartość Jovicia wynosi 16 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus może stanąć do walki z Milanem i PSG

Komentarze