Fiorentina pracuje nad stabilizacją linii pomocy

Lucas Torreira
Lucas Torreira PressFocus

Włoskie media donoszą, że dwóch ważnych pomocników Fiorentiny zostanie w klubie na kolejne sezony. Mowa o Gaetano Castrovillim oraz Lucasie Torreirze, którzy od dłuższego czasu są ważnymi elementami w układance Vincenzo Italiano.

  • Fiorentina chce utrzymać swoje filary środka pola
  • Przedstawiciele Violi pracują nad wykupem Lucasa Torreiry z Arsenalu
  • Przedłużony zostanie również kontrakt Gaetano Castrovillego

Viola chce zatrzymać Torreirę i Castrovillego

Priorytetem Fiorentiny w nadchodzącym okienku transferowym może okazać się utrzymanie najważniejszych graczy oraz wykup zawodników będących obecnie we Florencji na wypożyczeniu. W takiej sytuacji znajduje się m.in. Lucas Torreira.

Urugwajczyk dołączył do drużyny Violi w sierpniu 2021 roku w ramach wypożyczenia z Arsenalu. Przez kilka kolejnych miesięcy zapracował sobie na uznanie Vincenzo Italiano. Sam zawodnik powiedział niedawno, że “czuje się dobrze we Florencji, ponieważ ma pełne zaufanie ze strony klubu i trenera”. Wszystko wskazuje na to, że latem 26-letni pomocnik zostanie wykupiony z londyńskiego klubu. Wstępna umowa między klubami zakłada kwotę na poziomie 15 milionów euro. Fiorentina widzi Torreirę w centrum swojego projektu na kolejne lata.

Pewna wydaje się również przyszłość innego pomocnika Violi, Gaetano Castrovillego, którego dobra forma w ostatnim czasie pozwoliła mu na odzyskanie miejsce w podstawowym składzie. W najbliższych dniach Włoch powinien podpisać nowy kontrakt obowiązujący do czerwca 2026 roku. Zagwarantuje mu to podwyżkę z 1,4 do 2 milionów euro rocznie.

W niedzielę Fiorentina podejmie u siebie Empoli. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

Czytaj także: Znamy daty rozegrania zaległych meczów 19. i 20. kolejki Serie A

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze