Fiorentina celuje w zatrudnienie Fonseki

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca fot. PressFocus

ACF Fiorentina według najnowszych informacji mediów chcę zatrudnić Paulo Fonsekę na stanowisko pierwszego trenera. Klub z Florencji od momentu, gdy podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z Gennaro Gattuso. Obie strony rozwiązały umowę po zaledwie 23 dniach.

  • Włoskie środki masowego przekazu donoszą, że Fonseca jest faworytem na nowego trenera Fiorentiny
  • Portugalczyk ostatnio prowadził Romę
  • 48-latek był też łączony z Tottenhamem Hotspur

Paulo Fonseca może w kolejny sezonie nadal pracować w Serie A

ACF Fiorentina w ostatnim czasie celowała przede wszystkim w Vincenzo Italiano. Ostatecznie kłopotem z zatrudnieniem szkoleniowca prowadzącego ostatnio Spezię Calcio okazało się rozwiązanie trenera i jego współpracowników z aktualnym pracodawcą. Chociaż wydawało się to drobnostką, to ostatnio temat ostygł.

Rai Toscana podała natomiast w czwartek, że powodem rozwiązania kontraktu Gattuso była starcia z Rocco Commisso. Tymczasem czołowe media we Włoszech takie jak: SportItalia, TuttoMercatoWeb, czy La Gazzetta dello Sport, twierdzą, że faworytem do objęcia sterów nad Fioletowymi stał się były opiekun Romy.

Fonseca wcześniej był jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Jose Mourinho w Tottenhamie Hotspur. Chociaż na dzisiaj najwyżej stoją akcję Portugalczyka w kontekście pracy w klubie ze Stadio Artemio Franchi. Nie jest to jednak jedyny kandydat. Typowani na nowego opiekuna Violi są również Rafael Benitez oraz Marcelo Bielsa.

Start nowego sezonu w Serie A zaplanowany jest na 22 sierpnia. Na dzisiaj nie jest znany dokładny harmonogram meczów.

Czytaj więcej: Fiorentina blisko wzmocnienia w ofensywie

Komentarze