Interwencja Polaka kluczem do zwycięstwa

Bartłomiej Drągowski w objęciach kolegów
Bartłomiej Drągowski w objęciach kolegów PressFocus

Bartłomiej Drągowski był jednym z bohaterów niedzielnego spotkania 17. kolejki Serie A pomiędzy Fiorentiną i Cagliari Calcio. Polak w pierwszej połowie uchronił swój zespół przed stratą bramki broniąc uderzenie z rzutu karnego. W drugiej połowie gospodarze rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść i wygrali skromnie 1:0.

Przystępująca do tego meczu w roli faworyta Fiorentina mogła wyjść na prowadzenie w 12. minucie. Przed szansą zdobycia gola po fatalnym błędzie jednego z zawodników gości stanął Dusan Vlahović. Napastnik gospodarzy przejął piłkę w polu karnym, minął bramkarza, ale następnie z ostrego kąta uderzył niecelnie. Bardzo dobrą okazję do uzyskania prowadzenia dla gospodarzy miał również w 29. minucie German Pezzella który doszedł do piłki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale z najbliższej odległości uderzył obok bramki.

W 37. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Piero Giacomelli podyktował rzut karny dla gości, po tym jak Igor sfaulował w polu karnym Joao Pedro. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie sam poszkodowany, ale jego intencje świetnie wyczuł Bartłomiej Drągowski i złapał futbolówkę. Tym samym uchronił swój zespół przed stratą bramki i na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji i nie ograniczały się do bronienia dostępu do własnej bramki. Po stronie gospodarzy do sytuacji strzeleckich dochodzili Cristiano Biraghi i Martin Caceres, po stronie gości z kolei Giovanni Simeone i Diego Godin. Wynik nadal nie ulegał jednak zmianie.

Strzelecką niemoc w 73. minucie przełamał Vlahović, który tym samym zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję z pierwszej połowy. Napastnik Fiorentiny wykorzystał w tej sytuacji dogranie Jose Callejona. Strata bramki negatywnie zadziałała na gości, którzy nie byli w stanie w żaden sposób odpowiedzieć. Tym samym zespół Sebastiana Walukiewicza doznał dziewiątej w tym sezonie, a czwartej z rzędu porażki.

Fiorentinę kolejne spotkanie czeka już w najbliższą środę (13 stycznia). W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch zmierzą się u siebie z Interem Mediolan. Cagliari o awans do ćwierćfinału krajowego pucharu powalczy dzień później (14 stycznia). Drużyna z Sardynii zagra na wyjeździe z Atalantą Bergamo.