Fiorentina blisko wzmocnienia w ofensywie

Nico Gonzalez
Nico Gonzalez fot. PressFocus

ACF Fiorentina według doniesień Sky Sport Italia pozyska za 27 milionów euro Nico Gonzaleza ze Stuttgartu. 23-latek ma wzmocnić ofensywę Fioletowych.

  • ACF Fiorentina jest blisko sfinalizowania transferu
  • Do ekipy ze Stadio Artemio Franchi ma dołączyć Nico Gonzalez
  • Suma transakcji ma wynieść blisko 30 milionów euro

Fiorentina może pozyskać reprezentanta Argentyny

ACF Fiorentina pozostaje aktualnie bez pierwszego trenera. Niemniej sternicy klubu pracują nad wzmocnieniami drużyny. Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy wskazują, że do ekipy ze Stadio Artemio Franchi ma dołączyć Nico Gonzalez.

Argentyński skrzydłowy w ostatniej kampanii występował w szeregach Die Schwaben. Nico Gonzalez, do Stuttgartu trafił w 2018 roku z Asociacin Atletica Argentinos Juniors. W ostatnim sezonie wystąpił w 17 meczach, strzelając w nich sześć goli. Na koncie zawodnika są też dwie asysty.

Transakcja z udziałem Argentyńczyka miałaby zostać rozliczona w ten sposób, że 23 miliony euro klub z Florencji miałby zapłacić na starcie. Z kolei cztery miliony euro byłyby rozliczane jako bonusy uzależnione od różnych czynników.

Na dzisiaj wciąż nie wybrano nowego szkoleniowca we Fiorentinie. Gianluka Di Marzio sugeruje jednak, że faworytem pozostaje Vincenzo Italiano, prowadzący w ostatnim sezonie Spezię Calcio. Aby zatrudnić 43-latka, sternicy Fioletowych będą musieli zapłacić miliona euro odstępnego.

Start nowej kampanii ma mieć miejsce 22 sierpnia. Na dzisiaj nieznany jest jednak szczegółowy harmonogram spotkań.

Czytaj więcej: Fiorentina zaczęła rozmowy z kandydatem na następcę Gattuso

Komentarze