Liga Konferencji Europy: Fiorentina pieczętuje awans do fazy pucharowej

ACF Fiorentina
ACF Fiorentina fot. PressFocus

Fiorentina pokonała przed własną publicznością turecki Basaksehir i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Kwestia pierwszego miejsca w grupie wciąż jest otwarta.

  • Fiorentina wygrała z Basaksehirem 2-1
  • Dwie bramki dla drużyny Serie A zdobył Luka Jović
  • Fiorentina oraz Turcy mają na swoim koncie po dziesięć punktów

Dominacja Fiorentiny udokumentowana

Po wysokim zwycięstwie sprzed dwóch tygodni Fiorentina do zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy potrzebowała jedynie czwartkowej wygranej. Zadanie nie było łatwe, bowiem do Włoch przyjechał liderujący w grupie Basaksehir. Na boisku dominowali jednak gospodarze.

Jako pierwsi zaskoczyli Turcy, którzy wyszli na prowadzenie w 15. minucie. Danijel Aleksić uderzył z krawędzi pola karnego i pokonał bezradnego Pierluigi Golliniego. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. Nieco ponad dziesięć minut później Cristian Kouame obsłużył Lukę Jovicia, a ten ze spokojem wpakował piłkę do siatki.

Fiorentina tworzyła sobie kolejne sytuacje, choć brakowało w jej poczynaniach dokładności. Na przerwę schodziliśmy więc z bramkowym remisem.

Po zmianie stron trwała dominacja gospodarzy. Bardzo aktywny tego dnia był Cristian Kouame, który siał największy popłoch w szeregach Turków. W 62. minucie szczęście ponownie uśmiechnęło się do Fiorentiny i Jovicia. Serb dopadł do bezpańskiej piłki i strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie.

Basaksehir nie był w stanie odpowiedzieć. To Fiorentina w dalszym ciągu kontrolowała przebieg gry i dążyła do kolejnych trafień. Finalnie żadne już nie padło, a gospodarze zgarnęli trzy punkty. To oznacza, że kwestia wywalczenia pierwszego miejsca w grupie wciąż jest otwarta. Fiorentina i Basaksehir mogą pochwalić się identycznym dorobkiem.

Komentarze