Finał Pucharu Włoch z kibicami na trybunach

Juventus FC - Atalanta BC
Juventus FC - Atalanta BC fot. PressFocus

Finał Pucharu Włoch, w którym Atalanta zmierzy się z Juventusem, odbędzie się z kibicami na trybunach. Stadion w Reggio Emilia będzie wypełniona w 20 procentach pojemności stadionu. Tym samym spotkanie będzie mogło śledzić mniej więcej 4700 fanów.

Finał Pucharu Włoch: Atalanta – Juventus

Finał Pucharu Włoch będzie mógł się odbyć z kibicami na trybunach, a informacje w tej sprawie potwierdził Podsekretarz ds. Zdrowia Andrea Costa. Tym samym pomyślnie zostało zweryfikowane kolejne zapytanie Włoskiej Federacji Piłkarskiej o dopuszczenie fanów na trybuny.

“CTS analizuje protokół, aby umożliwić kibicom dotarcie na stadion i uczestnictwo w wydarzeniu w bezpieczny sposób, przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu norm przeciwdziałających COVID-19” – czytamy w specjalnym komunikacie w tej sprawie.

CTS to Techniczny Komitet Naukowy, który odrzucił wcześniejszą prośbę, dotyczącą wpuszczenia kibiców na stadiony od 1 maja. Niemniej w związku z organizacją Euro 2020 przedstawiciele włoskiego rządu musieli zobowiązać się do tego, że Stadio Olimpico w trakcie turnieju będzie mogło zostać wypełnione kibicami w 25 procentach. Stadion w Rzymie będzie arena zmagań w czterech spotkaniach Mistrzostw Europy.

Juventus dominatorem rozgrywek

Na MAPEI Stadium zostanie rozegrany 19 maja finał Coppa Italia. Obiekt w Reggio Emilia będzie arena tego typu starcia po raz pierwszy w historii. Odnotujmy, że w tym roku rozegrany zostanie 74. finał Pucharu Włoch. Jak dotąd po trofeum najczęściej sięgali piłkarze Juve, mogący pochwalić się trzynastoma triumfami w rozgrywkach.

W drodze do finału Coppa Italia turyńczycy wyeliminowali kolejno: Genoę, SPAL Ferrara i Inter Mediolan. Tymczasem Atalanta doskoczyła do finału, pokonując takie zespoły jak: Cagliari Calcio, Lazio i Napoli.

Atalanta
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19. maja 2021 19:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze