Filippo Inzaghi z rozdtartym sercem przed starciem z Milanem

Serie A
Serie A

AC Milan w przedostatnim dzisiejszym meczu Serie A zmierzy się na wyjeździe z Benevento Calcio. Szkoleniowiec ekipy z Kampanii przed tym starciem nie ukrywał, że konfrontacja z mediolańską ekipą ma dla niego wyjątkowe znaczenie.

AC Milan zacznie zmagania z zespołem z Kamila Glika o godzinie 18:00. Tym samym od potyczki z Benevento zespół z miasta mody zaczyna drogę po swoje pierwsze scudetto od 2011 roku.

– Trochę mi to starcie przypomina niedawny bój z Lazio, gdy konfrontowałem się z zespołem mojego brata Simone – przyznał Filippo Inzaghi na przedmeczowej konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– To było trudne doświadczenie na poziomie ludzkim, ale także bardzo emocjonalne. To jest trudne do opisania. Wszyscy wiedzą, jak bardzo kocham Milan. Myślę, że kibice Rossonerich też darzą mnie sympatią. Tymczasem teraz będziemy po przeciwnych stronach barykady. W każdym razie po zakończeniu spotkania znów będę kibicem Milanu numer jeden – przekonywał szkoleniowiec Benevento.

– Co powiedziałem piłkarzom przed tym spotkaniem? Przede wszystkim, aby rozkoszowali się takimi meczami. Rok temu byliśmy w Serie B, a teraz mamy okazję grać z liderem Serie A. Jesteśmy jednak gotowi, aby podobnie jak w spotkaniach z Lazio, czy Juventusem znów urwać punkty swoim rywalom – zaznaczył SuperPippo.

– Milan jest zespołem niepokonanym od maja, więc z czystym sumieniem można powiedzieć, że to zasługa świetnego trenera. Mimo braków kadrowych u naszych rywali trudno traktować to jako pozytywną wiadomość dla nas. Teoretycznie i tak nasze szanse na korzystny wynik nie są duże. Czeka nas jeden z najtrudniejszych meczów w sezonie – przekonywał Inzaghi.

Godne uwagi jest to, że team z Kampanii przystąpi do swojej potyczki po dwóch zwycięstwach z rzędu. W szeregach Benevento nie będa mogli zagrać dzisiaj Luca Caldirola i Christian Maggio.

Kadra Benevento Calcio na starcie z AC Milanem

Bramkarze: Montipo, Manfredini, Lucatelli, Gori;

Obrońcy: Letizia, Tuia, Glik, Foulon, Pastina, Barba;

Pomocnicy: Del Pinto, Basit, Tello, Dabo, Improta, Insigne, Schiattarella, Ionita, Hetemaj;

Napastnicy: Lapadula, Caprari, Di Serio, Moncini, Sau.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze