Filar Lazio toczy spór z klubem

Luis Alberto
Luis Alberto Pressfocus

Lazio 10 lipca wznawia treningi przed sezonem 2021/2022. Na treningach zabraknie skreślonego z listy powołanych Luisa Alberto, który odmówił stawienia się na zgrupowaniu.

  • Zaostrza się konflikt między piłkarzem Lazio, a klubem
  • Luis Alberto nie stawił się na testy sprawnościowe i został usunięty z listy powołanych na przedsezonowe zgrupowanie
  • Włoskie media sugerują, że Hiszpan chce wymusić odejście z Rzymu

Konflikt na linii Alberto – Lazio

9 czerwca tego roku Lazio ogłosiło, że znalazło następcę odchodzącego do Interu Simone Inzaghiego. Jego obowiązki przejął Maurizio Sarri. 62-letni szkoleniowiec ma ambitne plany dotyczące rzymskiego zespołu, który ma walczyć o powrót do Ligi Mistrzów. W minionej kampanii Serie A Biancocelesti zajęli szóstą lokatę.

Plany Sarriego skomplikowały już się na wczesnym etapie. Trener Lazio nie będzie miał do dyspozycji kluczowego zawodnika na przedsezonowym zgrupowaniu. Luis Alberto wysłał bowiem SMS’a, że nie stawi się w rzymskiej klinice na badania sprawnościowe. Ponadto poinformował, że żąda przedłużenie urlopu o tydzień.

Gdy w klubie z siedzibą na Stadio Olimpico dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji, wszyscy byli wściekli. Hiszpan nie wspominał bowiem o chęci przedłużenia wakacji. Wobec tego Lazio postanowiło, że usunie Alberto z listy powołanych na przedsezonowe zgrupowanie.

Dlaczego 28-latek zachowuje się tak dziecinnie? Włoskie media informują, że Alberto nie jest przekonany, czy odnajdzie się w taktyce preferowanej przez Sarriego. Ponadto piłkarz ma czuć się niedoceniany finansowo, chociaż rok temu przedłużył umowę. Aktualnie obowiązuje ona do 30 czerwca 2025 roku.

Sytuację z Alberto zamierzają wykorzystać rywale, nie tylko ligowi. Milan widzi w 28-latku świetnego zastępcę dla Calhanoglu. Simone Inzaghi również ma być otwarty na ponowną współpracę z byłym podopiecznym. Ponadto w grze są także: Atletico, Sevilla, czy Villarreal. Portal Transfermarkt wycenia Hiszpana na 45 milionów euro.

Czytaj także: Milan bliski osiągnięcia porozumienia z liderem

Komentarze