Filar defensywy Napoli rozchwtywany przez kluby z Premier League

Kim Min Jae
Kim Min Jae fot. PressFocus

SSC Napoli może zostać w 2023 solidnie osłabione. Według informacji Football Italia na celowniku Man Utd i Tottenhamu Hotspur znalazł się Kim Min Jae. Wymienione ekipy Premier League to nie jedyne, które chcą mieć u siebie zawodnika.

  • Kim Min Jae jest jednym z największych objawień trwającego sezonu Serie A
  • Zawodnik trafił do SSC Napoli latem tego roku
  • Ostatnio nie brakuje spekulacji na temat piłkarza
  • Football Italia twierdzi, że 26-latek znalazł się na celowniku co najmniej dwóch klubów z Premier League

Jaki los czeka Kim Min Jae?

SSC Napoli pozyskało Kim Min Jae latem tego roku za ponad 18 milionów euro. 26-latek szybko zaaklimatyzował się w szeregach Azzurrich. Możliwe jednak, że przygoda piłkarza z klubem ze Stadio Diegi Armando Maradona nie potrwa długo.

Football Italia przekonuje, że reprezentant Korei Południowej budzi zainteresowanie gigantów Serie A. Kim Min Jae znalazł się na celowniku takich ekip jak Man Utd, czy Tottenham Hotspur.

Aktualny kontrakt Koreańczyka z Korei Południowej obowiązuje z Napoli do końca czerwca 2025 roku. Zawodnik latem parafował z włoskim klubem trzyletnią umowę, w której zawarta jest klauzula odstępnego, wynosząca od 40 do 80 milionów euro. Jest ona jednak dostępna od 1 do 15 lipca.

Jasne jest, że aktualnie sternicy Azzurrich pracują na tym, aby usunąć klauzulę odstępnego lub zmienić ją. Władze Napoli uważają koreańskiego zawodnika jako mocny punkt zespołu.

W tym sezonie Kim Min Jae wystąpił w 21 spotkaniach, strzelając w nich dwa gole. Na boisku zawodnik spędził 1890 minut.

Czytaj więcej: Czołowe kluby Serie A chcą powalczyć o reprezentanta Polski

Komentarze