Szymański i spółka wyrzucili Lazio z Ligi Europy

Lazio Rzym
Lazio Rzym PressFocus

Lazio Rzym przegrało w Rotterdamie z tamtejszym Feyenoordem (0:1) i żegna się z tegoroczną edycją Ligi Europy. W drugim meczu tej grupy Midtylland pokonał Sturm, przez co Włosi dość nieoczekiwanie na wiosnę zagrają w Lidze Konferencji.

• Cztery drużyny grupy F kończą fazę grupową z ośmioma punktami
  • Lazio mimo korzystnej sytuacji dało się wyrzucić z rozgrywek
  • Feyenoord i Midtylland awansowało do kolejnej rundy

Lazio Rzym rozczarowało

Sytuacja w tabeli grupy F Ligi Europy była bardzo skomplikowana przed czwartkowymi meczami 6. kolejki. Tutaj każdy wynik mógł sporo namieszać w układzie tabeli i choć przed pierwszym gwizdkiem Lazio Rzym znajdowało się w teoretycznie komfortowej sytuacji, to jednak nie mogło być pewne awansu.

Początek meczu dość chaotyczny w wykonaniu obu zespołów. Gra była szarpana, a żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Jedni i drudzy próbowali swoich sił w ofensywie, ale niewiele z tego wynikało. Oglądaliśmy kilka ciekawych akcji, ale zawodnicy zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Od początku drugiej połowy zaczęła zarysowywać się już mocna przewaga Feyenoordu, który zdominował środek pola. Lazio było spychane do głębokiej defensywy i nie potrafiło dłużej utrzymać się się przy piłce, ani tym bardziej zagrozić bramce rywala.

Przewaga Feyenoordu w końcu została udokumentowana w 64. minucie spotkania. Gimenez wykorzystał fatalny błąd defensorów oraz bramkarza Lazio i zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Rzymianie szybko próbowali wrócić do gry, ale w tym fragmencie spotkania byli bezradni. Chwilę później gospodarze mogli “zamknąć” ten pojedynek, ale futbolówka po jednym ze strzałów nieznacznie minęła bramkę Lazio.

Lazio nie zdołało już odwrócić losów tego spotkania. Rzymianie mieli spore trudności z konstruowaniem ataków. Feyenoord dzięki zwycięstwu 1:0 przeskoczył Włochów w tabeli i awansował do kolejnej rundy spychając ich do Ligi Konferencji. Co ciekawe, wszystkie cztery zespoły grupy F skończyły fazę grupową z taką samą ilością punktów.