Federico Chiesa: Juventus był lepszy i zasłużył na awans

Federico Chiesa
Federico Chiesa PressFocus

Federico Chiesa przyznaje, że trudno mu pogodzić się z faktem, że jego drużyna nie zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Reprezentant Włoch zdobył we wtorkowy wieczór dwa gole, ale było to za mało, by wyeliminować FC Porto.

Za sprawą dwóch bramek Chiesy Juventus odrobił straty z pierwszego meczu. Portugalczycy wyeliminowali jednak Starą Damę po dogrywce, w której obie strony strzeliły po jednym golu.

Nie wyniosę z tego wieczoru niczego pozytywnego. Chciałem byśmy awansowali i czujemy teraz ogromny żal. Uważam, że po pierwszej połowie zrobiliśmy wszystko, aby zasłużyć na grę w dalszej rundzie. Mieliśmy wiele okazji, w tym tę Juana Cuadrado, który trafił w poprzeczkę – powiedział w wywiadzie po meczu Chiesa.

Niedosyt w szatni Juventusu

Piłkarze Starej Damy czują tym większy niedosyt, że nie awansowali tylko z powodu zasady dotyczącej bramek na wyjeździe. – Gdy odpadasz należy przeanalizować, jak to się stało, ale nie widzę tu naszych błędów. W drugiej połowie mieliśmy inną mentalność i zasłużyliśmy na to, by awansować. Niestety pozostaje nam skupić się na Serie A i Coppa Italia – dodał Chiesa.

Komentarze