FC Barcelona odpuszcza. Juventus bliżej celu transferowego

Alejandro Grimaldo
Alejandro Grimaldo fot. Pressfocus

FC Barcelona nie przejawia zainteresowania pozyskaniem Alejandro Grimaldo. W ostatnich miesiącach obrońca był najczęściej łączony z przeprowadzką na Camp Nou. To świetna informacja dla Juventusu, który pragnie skorzystać z okazji i zakontraktować gracza Benfiki.

  • FC Barcelona rezygnuje z transferu Alejandro Grimaldo
  • Hiszpan latem opuści szeregi Benfiki
  • Dla Juventusu to wymarzone wzmocnienie lewej defensywy

Juventus dopnie ciekawy transfer?

W ostatnich latach Alejandro Grimaldo stopniowo budował swoją pozycję w Portugalii i stał się liderem Benfiki. Ofensywnie usposobiony obrońca wielokrotnie pokazywał swoje duże umiejętności, które w obecnym sezonie przełożyły się również na świetne wyniki klubu w Lidze Mistrzów. Benfica znalazła się w ćwierćfinale rozgrywek, a Grimaldo udowodnił, że stać go na grę na najwyższym poziomie.

Latem Hiszpan będzie dostępny na zasadach wolnego transferu. Pomimo licznych prób Benfiki, nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego kontraktu, gdyż poszukuje nowych wyzwań i gry w klubie z najwyższej półki.

W jego kontekście najczęściej mówiło się o FC Barcelonie. Wychowanek La Masii był otwarty na możliwość powrotu na Camp Nou, jednak z tego ruchu zrezygnował sam klub, który ma dobrze obsadzoną lewą stronę defensywy.

To wielka szansa dla Juventusu, który w Dumie Katalonii upatrywał największego rywala w walce o zakontraktowanie Grimaldo. Hiszpan jest w Turynie traktowany jako wymarzonego wzmocnienie, a możliwość pozyskania go w ramach transferu bezgotówkowego jedynie zwiększa wartość tej operacji.

Zobacz również: Juventus może rzucić reprezentantowi Włoch koło ratunkowe na powrót do Serie A

Komentarze