FC Barcelona kolejnym kandydatem na pozyskanie gwiazdy Juve

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, nie chce przedłużyć kontraktu z Juventusem na warunkach oferowanych przez klub z Turynu. Kataloński Sport sugeruje natomiast, że FC Barcelona może spróbować latem pozyskać Argentyńczyka.

  • Paulo Dybala, nie śpieszy się z podjęciem decyzji w sprawie swojej pryszłości
  • 28-latek ma umowę ważną z klubem z Turynu do końca sezonu
  • Sport twierdzi, że zainteresowana zawodnikiem może być FC Barcelona

FC Barcelona skusi się na napastnika Juve?

Paulo Dybala, ma umowę ważną z Juve tylko do końca czerwca tego roku. Włoski klub chciałby przedłużyć kontrakt z zawodnikiem. Porozumienia jednak jak nie było, tak nie ma. Kością niezgody są finanse.

Sport twierdzi, że na transfer zawodnika może skusić się FC Barcelona. Klub z Camp Nou przechodzi aktualnie restrukturyzację. W normalnych okolicznościach nie mógłby sobie pozwolić na takiego zawodnika jak Dybala. Niemniej fakt, że Argentyńczyk jest do pozyskania za darmo, zmienia spojrzenie na sprawę.

Za transferem Dybali do Barcy może przemawiać jego wszechstronność. La Joya może grać zarówno jako napastnik, jak i zawodnik ustawiony za klasyczną dziewiątką. 28-latek radzi sobie także w ustawieniu z trzema napastnikami, które jest ostatnio preferowane przez Blaugranę.

Dybala w tym sezonie wystąpił łącznie w 27 meczach, w których zdobył 12 bramek. Trafił do Juventusu w 2015 roku z Palermo za ponad 40 milionów euro. Aktualnie zawodnik leczy kontuzję uda. Jego powrót do gry zaplanowany jest na początek marca.

Czytaj więcej: Villarreal – Juventus: typy, kursy, zapowiedź (22.02.2022)

Komentarze