Fatalny sezon Pogby. Francuz z kolejną kontuzją

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Paul Pogba z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć o sezonie 2022/2023. Francuz w meczu z Cremonese doznał kolejnej kontuzji i nie pomoże już Juventusowi w obecnej kampanii.

  • Paul Pogba przez niemal cały sezon mierzy się z problemami zdrowotnymi
  • Francuz w spotkani z Cremonese doznał kolejnej kontuzji
  • Nie pomoże on już Starej Damie w kampanii 2022/2023

Kolejny dramat Francuza

Po sezonie 2021/2022 Paul Pogba zdecydował o konieczności zmiany otoczenia. Nie przedłużył wygasającego kontraktu z Manchesterem United i związał się z Juventusem, gdzie grał przed transferem na Wyspy Brytyjskie. Włoscy kibice byli zachwyceni powrotem pomocnika do Turynu i wiązali z tym ruchem ogromne nadzieje. Na nieszczęście ich, klubu oraz samego zawodnika, pierwszy sezon po przenosinach do Włoch ułożył się dla niego fatalnie.

Jeszcze przed startem ligowych rozgrywek Pogba doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy, a także nie pozwoliła wziąć udziału w mistrzostwach świata w Katarze. Na boisko udało mu się wrócić dopiero pod koniec lutego. Szczęście nie trwało długo, gdyż po dwóch meczach nabawił się kolejnego urazu.

Pogba ponownie pojawił się na murawie dopiero w połowie kwietnia, a od maja grał regularnie. Do tej pory rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych i na placu gry meldował się po przerwie. W niedzielę z Cremonese zagrał natomiast od pierwszej minuty. Po niespełna pół godzinie miała miejsce kolejna dramatyczna sytuacja. Francuz padł na ziemię i zalał się łzami. Z powodu kolejnej kontuzji nie był w stanie kontynuować gry.

Wstępne badania wskazały, że doszło do uszkodzenia mięśnia czworogłowego lewego uda. Pogba nie będzie dostępny do gry już do końca sezonu.

Zobacz również: Zieliński złożył deklarację w sprawie przyszłości. “Zawsze mówiłem, że jestem szczęśliwy”

Komentarze

Na temat “Fatalny sezon Pogby. Francuz z kolejną kontuzją

Jak przechodził do Juve to żartowałem, że jak zagra w połowie możliwych spotkań to będzie sukces. Okazało się, że nie dobił nawet do takiego stanu. Szkoda człowieka, ale patrząc na jego tygodniówkę, na miejscu Juventusu poważnie bym się zastanowił nad jego dalszym pobytem, w przypadku takich grajków kontrakt powinien być zależny od rozegranych minut w sezonie, dramat.