Farsa – kulisy egzaminu Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Farsa – tak jednym słowem można określić egzamin ze znajomości języka włoskiego, który w ubiegłym tygodniu zdawał Luis Suarez. Już kilka dni temu we włoskich mediach pojawiły się doniesienia, że egzamin mógł być ustawiony, a teraz na jaw wychodzą kolejne bulwersujące szczegóły. Libero ujawniło pytania, jakie Urugwajczykom zadał egzaminator.

Czytaj dalej…

Luis Suarez, który jeszcze kilka tygodni temu był łączony z transferem z Barcelony do Juventusu, w ubiegłym tygodniu pojawił się na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii. Celem wizyty po zdanie egzaminu ze znajomości języka włoskiego, co jest jednym z niezbędnych elementów przy ubieganiu się o otrzymanie włoskiego obywatelstwa.

Tuż po egzaminie świat obiegły zdjęcia Suareza i egzaminatora, wraz z informacją o pomyślnym dla Urugwajczyku przebiegu testu. Wówczas jeszcze nikt nie sądził, że egzamin może być początkiem większej afery. Afery, która nie wyszłaby na jaw, gdyby nie prowadzone od kilku miesięcy śledztwo przez włoską policję i prokuraturę w Perugii. To właśnie przy jego okazji dowiedzieliśmy się, że egzamin Suareza był wielką farsą.

Suarez znał pytania

Jak informuje włoska gazeta Libero, cały egzamin był od początku do końca ustawiony. Potwierdzają to nie tylko przechwycone przez śledczych rozmowy telefoniczne między bezpośrednio zainteresowanymi osobami, ale także plik pdf z egzaminacyjnymi pytaniami, których treść była identyczna z tymi, które zadane zostały Suarezowi podczas egzaminu. Urugwajczyk miał go otrzymać jeszcze przed przyjazdem do Perugii.

Z jakimi zadaniami musiał zmierzyć się zawodnik? W pliku znalazły się między innymi te same zdjęcia, które zostały mu pokazane podczas egzaminu: arbuz i supermarket, które musiał skojarzyć z właściwym słowem w języku włoskim. Zadanie niezbyt trudne dla osoby mówiącej po hiszpańsku.

Zapytany o włoskie miasto wymienił Turyn, które również było wskazane we wspomnianym pliku pdf. W teście pojawiły się również pytaniami dotyczące jego profesji na które odpowiedział: “Jestem piłkarzem. Jestem w Barcelonie od sześciu lat”.

Urugwajczyk nie zagra w Turynie

Luis Suarez swojej kariery ostatecznie nie będzie kontynuował we Włoszech. Władze Juventusu zrezygnowały z jego pozyskania, sięgając w zamian po Alvaro Moratę. Urugwajczyk zagra natomiast w Atletico Madryt, które doszło do porozumienia z Barceloną w sprawie warunków transferu. Sam napastnik zwiąże się z klubem z Wanda Metropolitano dwuletnią umową.

Komentarze