Fani Starej Damy wściekli na prokuratora Santoriello. “Nienawidzę Juventusu”

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus w styczniu tego roku został ukarany przez FIGC odjęciem 15 punktów. To następstwo nieprawidłowości finansowych, które mają miejsce we włoskim klubie. Ostatnio dodatkowym smaczkiem w sprawie jest natomiast deklaracja jednego z prokuratorów, który miał ogłosić, że nienawidzi Juventusu i jest kibicem SSC Napoli. Do sprawy ustosunkował się włoski minister sportowy Andrea Abodi.

  • Całe Włochy żyją sprawą dotyczącą nieprawidłowości finansowych w Juventusie
  • We wtorek 7 lutego 2023 roku światło dzienne ujrzały nowe fakty
  • Zajmujący się sprawa prokuratorzy i przedstawiciele trybunału w przeszłości nie ukrywali swojej nienawiści względem klubu z Turynu

Szokujące informacje zalały włoskiego Twittera

Juventus na dzisiaj nie liczy się w grze o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Turyńczycy we wtorkowy wieczór rozegrają kolejne spotkanie w ramach ligi włoskiej, mierząc się z Salernitaną. Przed tym starciem team z Turynu ma 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Tymczasem ostatnio głośno zrobiło się wokół Ciro Santoriello, który jest jednym z prokuratorów w Turynie, badającym sprawę dotyczącą finansów Juventusu. W mediach społecznościowych niezwykłą popularnością cieszy się materiał z 2019 roku, gdy Santoriello przyznał się, że jest kibicem Napoli i nienawidzi Juventusu.

Powyższe wiadomości wywołały oburzenie we Włoszech. To wręcz rozwścieczyło fanów Juventusu, co skłoniło włoskiego ministra sportu, Andreę Abodiego, do opublikowania krótkiego oświadczenia w mediach społecznościowych.

“Widziałem, słuchałem i zgłosiłem zgodnie z moją rolą. Zostaną przeprowadzone odpowiednie kontrole i oceny” – napisał włoski minister sportu na Twitterze.

Włoskie media dotarły też do wiadomości, że zasiadający w trybunale Marcello de Luca Tamajo i Członek Rady Gwarancyjnej CONI Vincenzo Cesaro są także w pewnym sensie powiązani z klubem z Neapolu. Pierwszy z wymienionych był w przeszłości nawet dyrektorem generalnym Azzurrich. Drugi z kolei atakował jakiś czas temu w mediach społecznościowych Andreę Agnelliego, jego rodzinę i biznesy. Cesaro obrażał także Cristiano Ronaldo i pisał, że Juventus musi zostać wyrzucony z Serie A.

Czytaj więcej: Nie ma tematu odejścia Pogby z Juventusu

Komentarze