Utalentowany Urugwajczyk wzmocnił obronę Juventusu

Facundo Gonzalez
Facundo Gonzalez IMAGO / Just Pictures

Facundo Gonzalez oficjalnie został nowym zawodnikiem Juventusu. Koszt transferu młodego defensora z Valencii wyniósł zaledwie dwa miliony euro. Urugwajczyk związał się ze “Starą Damą” trzyletnim kontraktem.

  • Facundo Gonzalez zasilił szeregi Juventusu
  • Transfer Urugwajczyka wyniósł “Starą Damą” 2 miliony euro
  • 20-latek podpisał trzyletnim kontrakt

Oficjalnie: Facundo Gonzalez nowym zawodnikiem Juventusu

Juventus za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdził medialne doniesienia ws. transferu. Nowym zawodnikiem “Starej Damy” został Facundo Gonzalez.

Środkowy obrońca związał się z Juventusem trzyletnią umową. Natomiast sam jego wykup z Valencii wyniósł “Bianconerich” dwa miliony euro. Facundo Gonzalez w poprzedniej kampanii wystąpił łącznie w 37 meczach. Strzelił w nich jednego gola i zaliczył jedną asystę.

20-latek wystąpił w reprezentacji Urugwaju podczas mistrzostw świata do lat 20 w Argentynie, ostatecznie wznosząc trofeum po zwycięstwie z Włochami 1:0 w wielkim finale. Urugwaj stracili tylko dwa gole w całym turnieju, oba padły w wygranym 3:2 meczu z Anglią w fazie grupowej. Następnie zanotowali czyste konto we wszystkich czterech meczach rundy pucharowej.

Sprawdź także: Obrońca Tottenhamu na celowniku Interu Mediolan

Komentarze