Fabio Paratici opuści Juventus!

Fabio Paratici
Fabio Paratici PressFocus

Juventus poinformował, że dyrektor sportowy klubu, Fabio Paratici, opuści klub. Po wygaśnięciu umowy opuści on Turyn.

  • Fabio Paratici po jedenastu latach opuści Juventus
  • Jego umowa obowiązuje zaledwie do końca czerwca
  • Media łączą tę informację z powrotem do Turynu Maxa Allegriego

Fabio Paratici w lipcu nie będzie już w Juventusie

Juventus oficjalnie potwierdził, że Fabio Paratici niebawem opuści klub. Jego umowa wiązała go ze Starą Damą do 30 czerwca. Włodarze zdecydowali się jej nie przedłużać. Decyzja ta wisiała w powietrzu w związku z rozczarowującym, w wykonaniu rekordowych mistrzów Włoch, sezonie. Paraticiego prawdopodobnie zastąpi Federico Cherubini, który obecnie jest koordynatorem sportowym klubu.

To były piękne lata rozwoju zawodowego i silnych emocji. Juventus dał mi możliwość wykonywania mojej pracy z pełną wolnością, w pełni szanując moją rolę. Za to chcę podziękować klubowi, mojemu zespołowi, pracownikom, współpracownikom, zawodnikom, trenerom, akcjonariuszom, a w szczególności prezesowi Andrei Agnelliemu. Zamyka się ważny rozdział w moim życiu, a ja czekam już na nowe wyzwania – powiedział Paratici oficjalnej klubowej stronie.

Włoch trafił do Juventusu z Sampdorii wraz z Beppe Marottą w 2010 roku. Kilka lat temu nie potrzebował już swojego mentora i w 2018 roku został głównym odpowiedzialnym za sekcję piłkarską Starej Damy.

Fabio Paratici i wiceprezydent Pavel Nedved uważani są za osoby odpowiedzialne za zwolnienie Massimiliano Allegriego w 2019 roku. Trener zachował dobre stosunki z prezydentem Agnellim.

Jako że dotychczasowego dyrektora sportowego niebawem nie będzie już w klubie, pojawia się coraz więcej doniesień, wedle których Allegri powróci do Juventusu po tym, jak Maurizio Sarri oraz Andrea Pirlo nie zdołali dorównać jego osiągnięciom.

O możliwym powrocie Włocha pisaliśmy tutaj.

Komentarze

Comments 7 comments

Pamiętam, że jak w Juventusie był jeszcze Marotta, to wielu kibiców Juventusu twierdziło, że to Paratici odpowiada za dobre transfery, a “zezol” ściąga szrot. Ten sezon pozwolił to trochę zweryfikować.

Ostatnie miesiące to akurat długofalowy efekt zbiorowej pracy obu specjalistów 😉 Duet Marotta-Paratici robił świetną robotę w latach 2010-15, ciężko ich rozdzielić i stwierdzić kto za co odpowiadał. Ale były też lata 2016-18: Bernardeschi za 40mln, Costa za 40, Higuain za 90, Matuidi za 25, Pjaca i Caldara po 20mln i wysokie kontrakty dla m.in. Khediry – tak pożegnał się Marotta. Nie jest więc tak, że złe decyzje zaczęły się dopiero po jego odejściu, obaj działacze skończyli się w połowie dekady, a Paratici kontynuował złą robotę Ramseyami i Rabiotami. Tak czy inaczej wspaniała wiadomość i liczę na obcokrajowaca – nie Włocha 🙂 Współczesnym Włochom, przy całej mojej sympatii, najlepiej idzie tworzenie długów i konfliktów.

Długo nie trzeba było czekać, no i niestety – oficjalne Federico Cherubini, przydupas Paraticiego bez doświadczenia poza Juve. W tym momencie zero entuzjazmu, ale nie będę go skreślał nim cokolwiek zrobił.

Oby to był początek dobrych ruchów w Juventusie.
Choć wg. mnie bez odejścia Agnellego ten klub nie ruszy z miejsca.
Facet jest spalony na wszystkich frontach i słusznie pewnie będzie bojkotowany przez wiele klubów, typu Atalanta.