Fabian Ruiz poza składem Napoli, hitowy transfer o krok

Fabian Ruiz
Fabian Ruiz fot. PressFocus

Fabian Ruiz nie znalazł się w kadrze Napoli na mecz inaugurujący sezon Serie A. Jego hitowy transfer do Paris Saint-Germain jest już tylko kwestią czasu.

  • Napoli w poniedziałek zagra mecz ligowy z Hellasem Verona
  • Brak Fabiana Ruiza w kadrze meczowej oznacza, że jego transfer do PSG jest już na ostatniej prostej
  • W ramach części kosztownej transakcji do Neapolu przeniesie się Keylor Navas

Fabian Ruiz poza kadrą meczową

Napoli w poniedziałek zainauguruje nowy sezon ligowy. O godzinie 18:30 zabrzmi pierwszy gwizdek wyjazdowego meczu z Hellasem Verona. Na boisku nie pojawi się Fabian Ruiz, który znalazł się poza kadrą meczową. Nie jest to natomiast następstwo jego urazu, tylko zbliżającego się hitowego transferu do Paris Saint-Germain.

Hiszpan od dawna budził zainteresowanie ze strony czołowych europejskich ekip. W jego kontekście mówiło się przede wszystkim o przeprowadzce do LaLigi, gdzie ściągnięcie go rozważały Real Madryt oraz FC Barcelona. Ostatecznie środkowy pomocnik wyląduje we Francji.

Ruiz już jakiś czas temu dogadał się z mistrzami Francji w kwestii warunków indywidualnego kontraktu. Brakowało jedynie porozumienia między klubami, do którego powinno dojść w ciągu najbliższych dni. Wówczas transakcja zostanie sfinalizowana.

Przenosiny 26-latka do Paryża opóźnia jedynie kwestia Keylora Navasa. Bramkarz jest zbędny w Paris Saint-Germain, ponieważ niekwestionowanym numerem jeden jest Gianluigi Donnarumma. Weryfikując potrzeby Napoli na tej pozycji, Navas ma być częścią kosztownej transakcji. Na ten moment Kostarykanin nie osiągnął jeszcze porozumienia z przedstawicielem Serie A.

Zobacz również: Zaczepki Mourinho i Sarriego na start ligowego sezonu

Komentarze